Дефіцит на рівні 30%: українці матимуть світло принаймні на 5 – 6 годин щодня

29 листопада 2022, 17:54
Читать новость на русском

Джерело:

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду розповів про ситуацію в Україні з електропостачанням. Він наголосив, що ця зима стане надскладною для нашої держави.

Прем'єр-міністр зазначив, що масованими ракетними атаками окупанти хочуть "заморозити Україну та вчинити черговий геноцид українського народу". Однак удари ворога не зможуть нас скорити, наголошує Шмигаль.

Читайте також Проблеми з пунктами обігріву виникли через погану комунікацію ОП з місцевою владою, – ЗМІ

Чому в деяких будинках немає відключень світла

За словами прем'єра, попри постійні обстріли енергосистеми, вона залишається цілісною. Наразі заживлені всі регіони України, окрім Херсонської області.

Виробництво електроенергії в країні покриває 70% від потреб у споживанні, а 30% – дефіцит, який корегується обмеженнями споживання,
– сказав Шмигаль.

Він розповів, що розподільчі компанії, які відповідальні за постачання електроенергії безпосередньо споживачам – зараз мають можливість визначати, за якими графіками чергувати це постачання.

Тобто "Укренерго" доводить до обленерго обсяги споживання, які можна поставити в той чи інший регіон від електростанцій. Далі вже обленерго визначають – кого вони вимкнуть, щоб дотримуватися встановлених лімітів.

За його словами, зараз перед обленерго стоїть два завдання: не перевищувати надані НЕК "Укренерго" ліміти, адже саме через це доводиться застосовувати екстрені відключення. І по-друге, мінімізувати нерівномірне відключення споживачів.

Питання справедливості

Шмигаль наголосив, що не допустить такого, щоб в одних будинках світла не було по 20 – 30, а інколи 40 годин, тоді як інші залишаються зі світлом цілодобово.

Так, ситуація складна, є дефіцит. Але при дефіциті в системі в 30%, витратах мережі та першочерговому заживленні критичної інфраструктури, для населення в кожній області залишається 50–60% на покриття потреб. Цього достатньо, щоб рівномірно розподілити навантаження вимушених відключень між усіма споживачами, щоб у людей вмикали світло принаймні на 5 – 6 годин на день,
– зазначив він.

До теми Експерт з енергетики пояснив, чому планові відключення часто стають позаплановими

Ремонт енергетичного обладнання навіть у мирний час тривав би місяці

Для того, щоб покращити ситуацію, Україні потрібна потужна протиповітряна оборона і швидкі ремонти пошкодженого енергетичного обладнання. До речі, за словами Шмигаля, у Європі практично не залишилося країн, які б не допомагали Україні через енергетичний терор росіян.

Однак ремонт обладнання складний і тривалий. Навіть у мирні часи він затягнувся б на кілька місяців.

Сьогодні – не мирний час, а тому намагаємося місяці перетворити в тижні, а тижні – у дні. Тисячі енергетиків для цього працюють щодня та щоночі,
– наголосив прем'єр.

Він додав, що уряд затвердив документи для того, щоб можна було завозити "Старлінки" в Україну без мита і ПДВ. Вони стануть доступнішими для українців, бо будуть дешевшими.

Зверніть увагу! Через збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторів в Україні зросте попит на пальне. Шмигаль запевнив, що наразі можливості дефіциту не спостерігають.

До теми – США готують пакет енергетичної допомоги Україні: відео