До того ж, пишуть у ЗМІ, низка мерів великих міст зазначила, що їх не запрошували на наради в ОП з цього питання.

До теми ОП розгорнув "битву" за Київ в той час, як тривають важкі бої за Бахмут, – ЗМІ

Як зазначають автори "Української правди", офіційно рішення про Пункти незламності ухвалив Кабмін. І воно, за словами заступника голови ОП Кирила Тимошенка, має гриф "таємно".

Де-факто, як розповідають у місцевій та обласній владі, ідея прийшла з Офісу президента. Працювати над шелтерами на випадок блекаутів почали ще в другій половині жовтня. Спершу це мали бути пункти обігріву, які розгортали і до повномасштабної війни, просто в меншій кількості.

"Співрозмовник "УП" у керівництві однієї з обласних адміністрацій та мер одного з великих міст пригадують, що вказівка саме по «пунктах незламності» з ОП прийшла орієнтовно за пів тижня – тиждень до блекауту 23 листопада. Їх "спустили" в регіони через керівників обласних адміністрацій, які входять у президентську вертикаль", – пишуть автори публікації.

В ОП стверджують, що у спеціальних селекторних нарадах брали участь голови обладміністрацій та більшість мерів обласних центрів. Водночас мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що він був на таких нарадах вже після оголошення про відкриття Пунктів незламності, наприкінці листопада. А мер іншого великого міста зазначив, що ані його самого, ані його профільних заступників на наради Банкової не кликали, пише "Українська правда".

Облаштуванням пунктів мали займатися безпосередньо регіони, хоча в ОП ці місця називають "організованими обласною владою", яка входить до президентської вертикалі.

В одній з обласних мерій виданню сказали, що отримали від Банкової методичку з облаштування Пунктів незламності лише по обіді п'ятниці, 25 листопада. Тобто за два дні після публічного оголошення про їхнє відкриття. Також опитані посадовці розповідають, що самостійно їм доводилось шукати, наприклад, "Старлінки", щоб забезпечити населення безперебійним інтернетом.

На Банковій могли б проконтролювати процес ще до публічних скандалів. Але перевірки почалися вже під час роботи Пунктів незламності,
– йдеться у статті.

Нагадаємо, що Пункти Незламності облаштовують навіть у відділках поліції. Про це заявив глава Національної поліції Ігор Клименко.

Варте уваги – який вигляд мають місця для обігріву: дивіться відео