Декларацію про суверенітет ніхто не валив правками, – Зеленський на урочистому засіданні Ради
16 липня з нагоди 30-річчя ухвалення Декларації про державний суверенітет України у Верховній Раді проходить урочисте засідання. Першим з вітальною промовою на ньому виступив Володимир Зеленський.
Президент з урочистою промовою звернувся після показу відео з моментом ухвалення Декларації про суверенітет України, повідомляє 24 канал.
Дивіться Урочисте засідання Верховної Ради: онлайн-трансляція
Виступ Зеленського у Раді: основні тези
- Декларацію про незалежність ніхто не завалював тисячею правок
На початку промови Зеленський зазначив: Декларація про суверенітет – надзвичайно важливий документ в історії України. Люди, які її ухвалили, були з різних куточків України, з різними поглядами. Однак вони об'єдналися задля спільної мети.
Президент підкреслив: 30 років тому був зроблений впевнений крок до здобуття незалежності України. І той крок усі зробили впевнено. Не без іронії Зеленський зазначив: ніхто не завалюва Декларацію тисячами правок.
Ніхто не завалював декларацію, пропонуючи 8 тисяч поправок, ніхто не намагався заблокувати її постановами, ніхто не намагався зупинити її через Конституційний Суд. Ухвалення декларації – акт неймовірного єднання політики заради волі народу та великої державної мети,
– сказав Зеленський.
- Шість років суверенітет треба захищати від Росії
Наміри бути незалежними від Росії вже шість років доводиться захищати життями українців. Зеленський зазначив: весь світ визнає, що Україна бореться за мир і справедливість і прагне повернути території, які їй належать.
Так, ми втратили частину територій, ми втратили людей і, на жаль, не можемо повернути загиблих. Але повинні повернути усі свої території, повернути віру у правду і справедливість.
- Сучасним депутатам є чому повчитися
Нардепи першого скликання, на чиї плечі лягло ухвалення важливої для України Декларації про суверенітет, є зразком єдності та відданості для інших народних обранців.
Зокрема, підкреслив Зеленський, вмінню стати в один стрій заради України, у них мають повчитися депутати теперішнього скликання.
Наостанок президент закликав спинити чвари і політичні ігрища, які розділяють єдність.
Зацитував Зеленський і Героя України В'ячеслава Чорновола: "Дай боже, нам любити Україну, понад усе сьогодні маючи, щоб не довелося потім гірко любити її втративши".
Зверніть увагу 30 років Декларації про державний суверенітет: архівні фото та відео
Виступ Дмитра Разумкова
Після глави держави зі своїм вітальним словом виступив голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Він зазначив: 30 років тому парламент зробив перший – складний, але дуже важливий – крок до створення незалежної України.
Декларація про державний суверенітет – важливий документ ,який ухвалили мужні люди, що вірили у майбутнє нашої держави, не маючи гарантій на успіх,
– зазначив Разумков.
Для розуміння сміливості депутатів, які ухвалили Декларацію, Разумков зробив короткий екскурс в історію: у липні 1990-го Україна не мала власної армії, дипломатії, спецслужб, зрештою, громадянства. Ситуацію контролював Радянський Союз, а у таких непевних умовах депутати все одно ухвалюють документ, що декларує самостійність.
Я розумію, що ви поставили все на цю карту: своє життя, можливо, і життя своїх родин. Але ви це зробили і перемогли.
Виступ Дениса Шмигаля
Декларація, окрім політичного вектора, визначила і майбутнє української економіки, банківської і фінансової системи, зазначив на початку своєї промови Денис Шмигаль. На цих засадах і сьогодні ґрунтується розвиток України.
Декларація дозволяє вчити дітей українською мовою, проводити реформи, захищати і створювати малий і середній бізнес. Сила цього документа даватиме і протягом наступних сотень років поживу,
– зазначив Шмигаль.
Українці готові взяти на себе відповідальність – це показала зокрема і Декларація про суверенітет. Шмигаль оптимістично підкреслив: зараз українці йдуть тим самим шляхом, захищаючи Незалежність України.