Президент з урочистою промовою звернувся після показу відео з моментом ухвалення Декларації про суверенітет України, повідомляє 24 канал.

Дивіться Урочисте засідання Верховної Ради: онлайн-трансляція

Виступ Зеленського у Раді: основні тези

  • Декларацію про незалежність ніхто не завалював тисячею правок

На початку промови Зеленський зазначив: Декларація про суверенітет – надзвичайно важливий документ в історії України. Люди, які її ухвалили, були з різних куточків України, з різними поглядами. Однак вони об'єдналися задля спільної мети.

Президент підкреслив: 30 років тому був зроблений впевнений крок до здобуття незалежності України. І той крок усі зробили впевнено. Не без іронії Зеленський зазначив: ніхто не завалюва Декларацію тисячами правок.

Ніхто не завалював декларацію, пропонуючи 8 тисяч поправок, ніхто не намагався заблокувати її постановами, ніхто не намагався зупинити її через Конституційний Суд. Ухвалення декларації – акт неймовірного єднання політики заради волі народу та великої державної мети,
– сказав Зеленський.

  • Шість років суверенітет треба захищати від Росії

Наміри бути незалежними від Росії вже шість років доводиться захищати життями українців. Зеленський зазначив: весь світ визнає, що Україна бореться за мир і справедливість і прагне повернути території, які їй належать.

Так, ми втратили частину територій, ми втратили людей і, на жаль, не можемо повернути загиблих. Але повинні повернути усі свої території, повернути віру у правду і справедливість.

  • Сучасним депутатам є чому повчитися

Нардепи першого скликання, на чиї плечі лягло ухвалення важливої для України Декларації про суверенітет, є зразком єдності та відданості для інших народних обранців.

Зокрема, підкреслив Зеленський, вмінню стати в один стрій заради України, у них мають повчитися депутати теперішнього скликання.

Наостанок президент закликав спинити чвари і політичні ігрища, які розділяють єдність.

Зацитував Зеленський і Героя України В'ячеслава Чорновола: "Дай боже, нам любити Україну, понад усе сьогодні маючи, щоб не довелося потім гірко любити її втративши".

Зверніть увагу 30 років Декларації про державний суверенітет: архівні фото та відео

Виступ Дмитра Разумкова

Після глави держави зі своїм вітальним словом виступив голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Він зазначив: 30 років тому парламент зробив перший – складний, але дуже важливий – крок до створення незалежної України.

Декларація про державний суверенітет – важливий документ ,який ухвалили мужні люди, що вірили у майбутнє нашої держави, не маючи гарантій на успіх,
– зазначив Разумков.

Для розуміння сміливості депутатів, які ухвалили Декларацію, Разумков зробив короткий екскурс в історію: у липні 1990-го Україна не мала власної армії, дипломатії, спецслужб, зрештою, громадянства. Ситуацію контролював Радянський Союз, а у таких непевних умовах депутати все одно ухвалюють документ, що декларує самостійність.

Я розумію, що ви поставили все на цю карту: своє життя, можливо, і життя своїх родин. Але ви це зробили і перемогли.

Виступ Дениса Шмигаля

Декларація, окрім політичного вектора, визначила і майбутнє української економіки, банківської і фінансової системи, зазначив на початку своєї промови Денис Шмигаль. На цих засадах і сьогодні ґрунтується розвиток України.

Декларація дозволяє вчити дітей українською мовою, проводити реформи, захищати і створювати малий і середній бізнес. Сила цього документа даватиме і протягом наступних сотень років поживу,
– зазначив Шмигаль.

Українці готові взяти на себе відповідальність – це показала зокрема і Декларація про суверенітет. Шмигаль оптимістично підкреслив: зараз українці йдуть тим самим шляхом, захищаючи Незалежність України.