Комітет Ради схвалив повернення української делегації до ПАРЄ

13 січня 2020, 20:29
Читать новость на русском

Комітет Верховної Ради схвалив постанову про участь української делегації у січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Української делегації не було в ПАРЄ після того, як асамблея повернула туди росіян.

Комітет з міжнародних справ Верховної Ради ухвалив це рішення 13 січня, повідомила народна обраниця Єлизавета Ясько у своєму фейсбуці.

До теми: Україна не готова до компромісів із сумлінням і територіальною цілісністю, – Разумков

"На цьому тижні Верховна Рада прийме постанову про відновлення участі України в роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи. Найближча сесія ПАРЄ розпочнеться 27 січня в Страсбурзі", – писав раніше нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

Авторка проєкту постанови Ясько наголосила, що Україна є членом Ради Європи 1995 року і виконує усі свої зобов'язання, тому має працювати у Комітеті міністрів та Парламентській асамблеї.

Будемо гуртуватися з партнерами, друзями та переконувати опонентів, щоб допомогти РЄ вийти з кризи та повернутися на шлях дотримання власних цінностей. Наша делегація повинна їхати до Страсбурга, щоб боротися там за Україну та європейські цінності для самої Ради Європи,
– пояснила народна обраниця.

Резюмуючи, вона наголосила, що зробити це буде непросто, але нова делегація має нову стратегію та конструктивну програму дій на зимову сесію ПАРЄ.

Чому Україна не брала участі в останній сесії ПАРЄ?

Через Росію. Осіння сесія ПАРЄ тривала у Страсбурзі протягом 1-4 жовтня. Українська делегація не брала участі в сесії через повернення російської делегації до Асамблеї. До українського бойкоту також приєднались Латвія, Литва, Естонія та Грузія.

Держави спільно з Україною створили групу в ПАРЄ під назвою Baltic Plus. Її головні принципи – засудження російської агресії.

7 вересня Верховна Рада сформувала новий склад української делегації в ПАРЄ. Вона складається з 12 народних депутатів, а очолила делегацію народна депутатка від найбільшої парламентської фракції "Слуга народу" Єлизавета Ясько.

Україна після відмови від участі в сесії заявила, що проводитиме консультації з метою повернення довіри до ПАРЄ. Окрім того, у Раді підкреслювали, що представники старої делегації за звичною для Асамблеї практикою зберігають право брати участь у роботі сесії.


Хто голосував за повернення Росії у ПАРЄ/ Інфографіка 24 Каналу