Дитсадки, лікарні, база боєприпасів: де в Україні виявили небезпечну проводку (документ)

5 квітня 2018, 14:04
Читать новость на русском

Служба безпеки України виявила в низці об’єктів соціальної, енергетичної, транспортної та житлової сфери в Україні порушення норм безпеки, зокрема, використання неякісного кабелю – такого, як був у згорілому одеському таборі "Вікторія".

Про це йдеться у листі голови СБУ Василя Грицака до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який є в розпорядженні 24 Каналу.

Читайте також: Назвали країни, де найчастіше люди гинуть від пожеж: Україна серед "лідерів"

У документі йдеться, що деякі виробники кабельної продукції реалізували протиправну схему з виробництва вогнестійкого кабелю, який не відповідає встановленим державним стандартам. Зокрема, у сертифікованому експертному центрі провели випробування вилучених у таборі Вікторія зразків вогнетривкого кабелю. За результатами цієї перевірки було підтверджено їхню невідповідність встановленим вимогам з вогнестійкості: проводка втратила свої властивості за 3-4 хвилини з моменту початку випробування при максимальній температурі 572 градуси (загідно з нормою, кабель має не менше 30 хвилин забезпечувати безперебійне електроживлення і відсутність продуктів горіння).


Лист Грицака прем'єр-міністру: список будівель з неякісною проводкою


Грицак закликає провести перевірки в об'єктах, причетних до виробництва та реалізації неякісного кабелю

Така ж неякісна проводка, як у таборі "Вікторія", змонтована у системах протипожежного захисту у:

- понад 20-ти дошкільних навчальних закладах Києва;

- одній з дитячих клінічних лікарень м. Києва;

- в одному з інтернатів Києва;

- одній з клінічних міських лікарень м. Одеси;

- військовій частині ЗСУ (база зберігання боєприпасів);

- ДП "НЕК "Укренерго" (центральний пульт управління енергосистемою держави у відокремленому підрозділі "Північна енергетична система" ДП НЕК "Укренерго" (розподіляє електромережу на північно-східний регіон України;

- базах зберігання нафтопродуктів операторів роздрібної торгівлі паливом;

- ТРЦ "Лавіна Мол" (м.Київ);

- ТРЦ "Сенатор" (м. Київ);

- ТРЦ "Сіті Центр" (м. Одеса);

- мережах продуктових гіпермаркетів та на об’єктах житлової забудови (понад 16 поверхів) в містах Києві та Одесі.

В СБУ наголошують, що цей список не є вичерпним.

Читайте також: Що робити під час пожежі: правила, які врятують життя

З огляду на цю інформацію СБУ пропонує провести позапланові перевірки суб’єктів господарювання, причетних до виробництва, реалізації та використання вказаної недоброякісної продукції.

Як відомо, після пожежі в російському Кемерові в Україні ініціювали перевірки понад 25 тисяч будівель щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Нагадаємо, в ніч на 16 вересня 2017 року спалахнула пожежа в таборі "Вікторія" в Одесі. З табору було евакуйовано 42 дитини, проте троє дітей загинули, ще троє дітей госпіталізовані (вони вистрибнули з вікна палаючої будівлі). 18 вересня суд взяв під варту директора табору "Вікторія" Петроса Саркісяна.

Прокуратура Одеської області заявила: у зв'язку із тим, що корпус дитячого табору “Вікторія” майже повністю знищений вогнем, підтвердити чи спростувати окрему версію причини пожежі не можливо. Відтак у слідства залишаються чотири ймовірні версії виникнення пожежі.