Уявити й не міг, – Кучма назвав свої найбільші помилки за часи президентства
Джерело:
УПЛеонід Кучма впродовж 10 років був при владі в Україні – він двічі поспіль здобував перемогу на президентських виборах. Політик розповів про помилки, який допустився за цей час.
Другий український президент наголосив, що їх було немало. Адже багато чого тоді, створюючи державу, доводилося робити вперше.
Цікаво Від Кравчука до Зеленського: чим запам'яталася промови всіх президентів незалежної України
Кучма звернув увагу на те, що в ті часи економіка України була "лише осколком єдиного господарського комплексу СРСР". При чому, працювати доводилося в умовах найгострішої кризи. "Але ж справилися, країна піднялася. Тож, сподіваюся, ці помилки фатальними не були", – зазначив він.
Політик пояснив, що саме він недооцінив, обіймаючи посаду президента. Мовиться не про конкретні вчинки та рішення, а про більш загальний, стратегічний план.
Кучма назвав свої найбільші помилки
Перше, чому Кучма не приділив достатньо уваги, це нашпигованість українського політикуму того часу залишками московської агентури. Він пояснив, що мовиться як про прямих "гебістів", так і про агентів впливу.
Я й уявити не міг, скільки "закладок" (і у прямому, й у переносному сенсі) залишила тут на високому рівні ця структура. Знав би – діяв би інакше,
– підкреслив Кучма.
Й додав, що також недооцінив й потенціал українського громадянського суспільства. Мовляв, воно вже давно випереджає владу, про це свідчать найгостріші моменти сучасної історії. "Але вперше я відчув цю зрілість та енергію у дні Майдану", – пригадав політик.
Попередні заяви Кучми
- Леонід Кучма написав статтю до 30 річниці Незалежності. У ній він висловив свої думки про війну на Донбасі, сильну економіку та державу-агресорку.
- Другий український президент, наприклад, погодився зі словами Путіна й закликав не бути "анти-Росією". Мовляв, це варто сприймати як загрозу, а не комплімент.
- Політик вважає, що окупація Криму відбулася тому, що Україна не стала захищатися. Водночас війна на Донбасі розпочалася тому, що ми почали відповідати Росії.