Головного редактора "Економічної правди" тримали в ТЦК добу: що насправді відбулось
Джерело:
Дмитро ДєнковГоловного редактора "Економічної правди" Дмитра Дєнкова близько доби утримували в ТЦК в Одеській області. Що ж відбулося та як пояснюють ситуацію військові та сам журналіст – читайте далі.
27 травня перед 17:00 в "Українській правді" заявили, що співробітники ТЦК вже близько доби утримують головреда "Економічної правди" без зв'язку.
Дивіться також З кожного нашого підприємства – по 10% мобілізованих, – Федерація роботодавців України
Головна редакторка видання Севгіль Мусаєва повідомила, що у Дмитра забрали телефон та всі засоби зв’язку. Вона додала, що встановити місцеперебування Дєнкова вдалося лише після того, як батьки подали заяву в поліцію на розшук.
Згодом Дмитро Дєнков заявив, що вже незабаром він долучиться до підрозділу Збройних Сил України. Про це журналіст повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Що розповів головний редактор "Економічної правди"
Український журналіст у своєму дописі повідомив, що перебував у Білгород-Дністровському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. І вже скоро він долучиться до лав Сил оборони України.
Друзі, дуже дякую за підтримку. Я ще ніколи подібного не відчував. Зі мною все гаразд, ми порозумілись з Білгород-Дністровським ТЦК і я незабаром долучусь до підрозділу, до якого хотів ще до цього інциденту. Незабаром розповім. Це кращий для мене варіант,
– написав він.
Заява ОК "Південь"
В Оперативному командуванні "Південь" стверджують, що Дєнков "довгий час не оновлював облікові дані, на підставі чого був оголошений в розшук у встановленому порядку". Також там кажуть, що напередодні його в Одеській області затримали прикордонники.
"Зазначені громадянином підстави для переміщення транзитною ділянкою з режимними обмеженнями не були підтверджені документально, як і підстави для невчасного оновлення облікових даних", – мовиться у повідомленні. Через це, мовляв, на журналіста склали адмінпротокол й доставили до РТЦК та СП.
Враховуючи розбіжності, щодо ситуації, які виникли в публічній площині, питання перебуває на контролі керівництва Одеський обласний ТЦК та СП,
– запевнили в ОК "Південь".
Позиція "Української правди"
Згодом на сайті "Української правди" з'явилася офіційна позиція щодо цього інциденту. Головна редакторка видання Севгіль Мусаєва зауважила, що Дєнков обговорював можливість піти служити та саме готувався до цього.
"Вирішили, що він мобілізується після проведення банківського форуму в кінці червня, бо це важливий для нас захід, його сфера відповідальності та експертиза", – пояснила вона.
Мусаєва наголосила, що Дмитро оновив свої дані в Резерв+ ще у перший день після запуску застосунку. Як ми вже згадували, в ОК "Південь" кажуть, що "зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані". Мусаєва категорично не погоджується з цим твердженням і називає це "м'яко кажучи, неправдою".
Що Дєнков робив на Одещині
Головна редакторка УП пояснила, що Дєнков їхав до Одеської області, аби провідати своїх батьків. Прикордонники затримали його на транзитній ділянці. "Щоб потрапити до села, звідки Дмитро родом, потрібно проїхати через частину дороги, що пролягає в прикордонній молдовській зоні, іншого шляху немає", – уточнила вона.
Пізніше, за інформацією Мусаєвої, прикордонники передали Дмитра працівникам ТЦК. Там у нього забрали телефон та ноутбук. З вечора неділі, 26 травня, журналіст не виходив на зв’язок.
Ми не могли з’ясувати, де Дмитро і що він був затриманий ТЦК, допоки батьки не написали заяву на розшук у поліцію. Так не має відбуватися,
– підкреслила Мусаєва.
"Ми вирішили вийти в публічну площину і розповісти про це своїй аудиторії, бо це правопорушення – позбавляти людину можливості зв'язатися з рідними та попередити їх. Ми робили це і раніше в таких випадках. Моя особиста думка — це абсолютна ганебна практика, яка має припинитися негайно і яка ще більше лякає людей та руйнує довіру та повагу до ТЦК та держави загалом. Такі випадки точно не сприяють мотивації людей долучатися до захисту держави та грають на руку ворогу", – переконана вона.
Головна редакторка УП також зауважила, що Дєнков – відомий журналіст і медійна персона, з огляду на це його історія набула величезного розголосу. "А більшість людей, які опиняються в подібних ситуаціях, залишаються сам на сам з подібним ставленням до себе і своїх близьких. Дмитро найближчим часом передає справи колегам та долучається до Сил оборони", – підсумувала журналістка.
Раніше на журналіста "Слідство․Інфо" намагались тиснути через ТЦК
- Редакція "Слідство․Інфо" 4 квітня опублікувала матеріал про начальника департаменту кіберрозвідки СБУ Іллі Вітюка. Розслідувачі виявили, що дружина посадовця купила квартиру в елітному комплексі Києва.
- Уже 6 квітня в агенції заявили, що під час підготовки до публікації на журналіста Євгенія Шульгата намагалися тиснути за допомогою працівників ТЦК. У "Слідство․Інфо" не виключають, що певні посадові особи хотіли використати повістку як помсту.
- На кадрах, опублікованими медійниками, видно, як людина в цивільному близько 21:15 (1 квітня) дає вказівки особам у військовій формі, а потім вони певний час вичікують, аби зловити задля "вручення повістки" саме журналіста Шульгата.
- Після розголосу Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський наказав провести перевірку. У Сухопутних військах ЗСУ зазначили, що проводять службову перевірку для встановлення всіх обставин події.