До 90% АЗС Британії вичерпали запаси: через паніку для врегулювання кризи залучать армію

27 вересня 2021, 13:47
Читать новость на русском

Джерело:

The Times

У Великій Британії люди стоять у довгий чергах, щоб придбати бензин на АЗС. Через паніку й ажіотаж влада планує залучити армію.

АЗС вичерпали запаси бензину у Британії не через брак сировини, а через відсутність достатньої кількості водіїв вантажівок, щоб бензин доправити з великих терміналів на заправки.

Читайте більше Ціни на нафту поступово зростають: яку ситуацію на ринку прогнозують експерти

Люди стоять у чергах на АЗС

Скоріш за все, військові водії, будуть водити цистерни з бензином з терміналів на АЗС. Ймовірно це триватиме протягом декількох днів.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон вже сьогодні ухвалить рішення про використання армії,
– повідомило видання. 

Це трапилось вже після того, як прем'єр оголосив – 5 тисяч іноземних водіїв вантажівок допустять в країну, щоб скоротити затримки з постачанням бензину. 

Попри це, за інформацією видання, кілька днів поспіль "на АЗС спостерігаються великі черги і панічне скуповування пального".

У Британії на АЗС паніка у людей: дивіться відео

За інформацією високопоставлених джерел в уряді, на видачу віз іноземним водіям може знадобитися 2 тижні. Проте деякі члени кабміну стурбовані, що через брак водіїв вантажних автомобілів у всій Європі їх приїде менше, ніж потрібно.

У Британії до 90% АЗС – без бензину

Асоціація роздрібних торговців бензином (PRA), яка представляє більшість бензозаправних станцій у Британії, порахувала – 50 – 90% АЗС є порожніми.

PRA повідомила, що до 90% (тобто 5500) їхніх АЗС заявили – у них повністю закінчилося паливо. У Британії орієнтовно 8 тисяч АЗС, тобто більшість з них також незабаром будуть порожні. Ба більше, деякі заправки повідомили про збільшення попиту на 500 %.

Що відомо про роботу АЗС Великої Британії

  • Через проблеми з пальним уряд Британії навіть призупинив дію закону про конкуренцію. Він має сприяти розв'язанню проблеми з нестачею пального на АЗС.
  • Це має допомогти компаніями обмінюватися даними і надавати пріоритет тим частинам країни, де дефіцит найбільший.
  • До речі, Британія вже призупиняла дію цього закону в березні 2020 року через ризик перебоїв з постачанням продукції до супермаркетів на початку пандемії коронавірусу.