Ціна нафти

Вартість ф'ючерсів еталонної марки Brent

  • 5 серпня вартість жовтневих нафтових ф'ючерсів марки Brent на лондонській біржі ICE Futures складала 70,58 долара за барель, що на 0,28% вище проти ціни, яка була на закриття попередньої сесії.
  • За підсумками торгів 4 серпня ці контракти подешевшали на 2,8%, до 70,38 долара за барель.

Читайте також Вартість пального на АЗС зросла: Мінекономіки встановило нові граничні ціни

Вартість ф'ючерсів еталонної марки WTI

  • 5 серпня вартість вересневих нафтових ф'ючерсів марки WTI на торгах нью-йоркської біржі NYMEX були на рівні 68,36 долара за барель, що на 0,31% вище за підсумками закриття торгів 4 серпня.
  • Напередодні вартість цих контрактів зменшилася на 3,4%, до 68,15 долара за барель, опустившись до закриття ринку нижче позначки у 70 доларів за барель вперше із 20 липня.

Чому експерти очікують скорочення запасів нафти у США

У Міністерстві енергетики США розповіли, що в країні рекордно зросли запаси нафти на 3,6 мільйона барелів з початку травня. Опитані агенцією S&P Global Platts експерти розповіли, що в середньому очікували зниження на 4 мільйонів барелів. Також в агенції відзначили, що трейдери скуповують сировину, що подешевшала після падіння вартості ф'ючерсів обох марок за підсумками попередньої сесії.

Резерви бензинів у США зменшилися на 5,3 мільйона барелів, дистилятів – збільшилися на 800 тисячі барелів, повідомило Міненерго. Аналітики очікували скорочення запасів бензину на 1,1 мільйона барелів, дистилятів – на 600 тисяч барелів.

Ризики для попиту на сировину у Китаї

Побоювання у трейдерів з приводу перспектив попиту на паливо виникає у зв'язку з поширення у світі нового штаму COVID-19 "дельта". Особливо, новий штамп може вплинути на попит у Китаї, про що зазначає аналітик Commerzbank Барбара Ламбрехт. На її думку, ризики для попиту в Китаї – тема номер один.

Також пані Ламбрехт зауважує, що деякі експерти вже почали переглядати прогнози ВВП країни на третій квартал на тлі нового спалаху коронавірусної інфекції.

До теми Як зростатиме економіка різних країн у 2021 році: оновлений прогноз МВФ

На нафтовому ринку присутня особлива нервозність, оскільки обмеження на пересування, введені для боротьби з коронавірусом, значно підривають попит на нафту,
– розповідає Ламбрехт.

Як рівень зайнятості у США вплинув на ціни

4 серпня дослідницька організація Automatic Data Processing (ADP) опублікувала додаткові негативні фактори для ринку нафти, котрі вказали на несподіване уповільнення темпів зростання зайнятості у США в липні.

Згідно з даними ADP, число робочих місць у приватному секторі економіки США минулого місяця збільшилося на 330 тисяч осіб. Липневе зростання числа робочих місць стало мінімальним з лютого.

Зверніть увагу, що 6 серпня Міністерство праці США оприлюднить офіційні дані про безробіття в липні. Згідно з оцінками аналітиків, котрих опитало видання MarketWatch, число робочих місць в економіці США минулого місяця збільшилося на 845 тисяч осіб, а рівень безробіття знизився з 5,9% до 5,7%.

Ціна на нафту: основне