У Росії відреагували на результати екзит-полу на виборах президента України
У Росії прокоментували результати екзит-полу на другому турі президентських виборів. Відповідно до нього, лідирує Володимир Зеленський із 73,0% голосів. У Москві вважають, що українці голосували нібито за кого завгодно, аби не за чинного президента України Петра Порошенка.
Російські спостерігачі не брали участі ні в першому, ні в другому турі виборів президента України. При цьому весь виборчий процес там коментували активно – і на результат Зеленського у першому турі відреагували миттєво.
Читайте також: Екзит-пол на виборах президента України-2019: відомі результати голосування
У Росії радіють програшу Порошенка
Так, глава комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Костянтин Косачов стверджує, що українці не замислювались над своїм вибором, аби лише не голосувати за опонента Зеленського Петра Порошенка, пише "ТАСС".
Окрім того, російський політик вважає, що Порошенко програв "не своїм традиційним опонентам, які йшли по його п'ятах усі ці роки". Зеленського Косачов називає "новим і абсолютно не готовим суперником".
У Держдумі вирішили зайняти вичікувальну позицію і послідкувати за першими кроками Зеленського.
Що стосується Зеленського, тут не варто поспішати з висновками. Необхідно дочекатися його перших кроків, щоб зрозуміти, чи буде він дійсно "слугою народу "України або буде продовжувати політику в інтересах "вашингтонського обкому",
– заявив він.
Відреагували на результати екзит-полів і у російському МЗС. Марія Захарова заявила, що після президентських виборів Україна може здійснити "перезавантаження".
"Не в сенсі перерозподілу грошових потоків з одних кишень в інші. А справжню, засновану на усвідомленні необхідності консолідації народу не на основі сили, а на основі вироблення загальнонаціонального порядку. Щоб наступного разу не довелося, як зараз, відключати від голосування мільйони власних громадян", –стверджує Захарова.
Кадиров з Росією готові "протягнути руку"
Прокоментував вибори в Україні і лідер Чечні Рамзан Кадиров – уже готовий протягувати руку Україні.
Український народ висловив свій протест проти безрозсудного курсу команди Порошенко, проти патологічної ненависті Порошенко до Росії і юнацького кохання до Заходу,
– заявив він.
Кадиров вважає, що у Зеленського є "величезна перевага перед Порошенком". За його словами, він має можливість усвідомити, що Росія – найближчий сусід, пише BBC.
"Росія – країна, яка першою протягне руку допомоги в дні негараздів, Росія поруч, а ті, хто, розштовхуючи всіх ліктями, рвуться в друзі, знаходяться за тридев'ять земель. Хочеться побажати Володимиру Зеленському удачі в благородний справах, спрямованих на відродження України і єднання українського і російського народів!", – звернувся до Зеленського лідер чеченців.
У РПЦ очікують "припинення гонінь"
Не втримались від коментарів і у Російській православній церкві. Там сподіваються, що після перемоги Володимира Зеленського "припиняться гоніння на канонічну православну церкву@. Про це написав голова відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон на своїй сторінці у Facebook.
Зазначимо, відповідно до остаточних результатів Національного екзит-полу лідирує Володимир Зеленський – 73,0% голосів. Другу позицію посів Петро Порошенко – 25,5% голосів. Ще 1,5% виборців викреслили обох, перекреслили весь список, або зіпсували бюлетень.
Путін поки вітати не збирається
Очільник Кремля Володимир Путін наразі не планує вітати Володимира Зеленського із перемогою на президентських виборах в Україні. У Кремлі вирішили почекати перших кроків Зеленського, щоб "судити за конкретними справами".
Там ще не знають, чи вибори в Україні – легітимні. Представник Путіна Дмитро Пєсков пояснює усе тим, "не було можливості проголосувати у трьох мільйонів громадян України, які проживають у Росії".
Скільки Кремль затягує зі своїми вітаннями:
- Віктор Ющенко переміг 26 грудня 2004 року. Через 16 днів з’явилось офіційне рішення ЦВК. Через 25 днів Верховний суд України ухвалив відповідне рішення– і тоді Володимир Путін привітав Ющенко із перемогою.
- Віктор Янукович переміг у другому турі 7 лютого 2010 року. Вже через два дні Дмитро Медведєв привітав Януковича із "успіхом". Через 7 днів з’явилось офіційне рішення ЦВК.
- Петро Порошенко переміг у першому турі 25 травня 2014 року. Рішення ЦВК з’явилося через 8 днів. Кремль вперше назвав Порошенка Президентом через 18 днів. Офіційних вітань від Путіна так і не було.
Що таке екзит-пол?Опитування на виході або післявиборче опитування – опитування виборців, що проводиться соціологічними службами на виході з виборчих дільниць у день голосування, з метою прогнозування його результатів до часу оголошення офіційних даних виборчими комісіями. Виборців опитують на умовах нерозголошення.
Володимира Зеленського найбільше виборців підтримали на Сході – 87,7%, трохи менше на Півдні – 85,4%, 70,2% у Центрі та найменше на Заході – 56,9%.
Петра Порошенка найбільше підтримали на Заході – 41,3%, а найменше на Сході – 11,5%. 28% віддали свій голос Порошенку у Центрі та 13,5% на Півдні країни.
Чому Україна не прийняла заявку спостерігачів від Росії?9 січня глава МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Україна не буде приймати заявки про реєстрацію російських спостерігачів на президентські вибори, які відбудуться весною. Це необхідний крок, адже йдеться про представників країни-агресора. Українська сторона вже надіслала офіційне звернення до Бюро з демократії і прав людини ОБСЄ, в якому пояснила, чому на президентські вибори не можна допускати представників Росії. Верховна Рада проголосувала за зміни до закону про спостереження за виборчим процесом 7 лютого. Він забороняє спостерігачам Росії брати участі у президентських та парламентських виборах в Україні. 26 лютого відповідний закон набрав чинності.