Національний екзит-пол-2019 спільно проводять три соціологічні агентства: фонд "Демократичні ініціативи", КМІС та Центр Разумкова. Вони опитали близько 17 тисяч виборців на виході з 400 дільниць.

Читайте також: Вибори президента України 2019: перші офіційні результати

Ще 1,5% виборців викреслили обох, перекреслили весь список, або зіпсували бюлетень.

Володимира Зеленського найбільше виборців підтримали на Сході – 87,7%, трохи менше на Півдні – 85,4%, 70,2% у Центрі та найменше на Заході – 56,9%.

Петра Порошенка найбільше підтримали на Заході – 41,3%, а найменше на Сході – 11,5%. 28% віддали свій голос Порошенку у Центрі та 13,5% на Півдні країни.

Остаточні результати Національного екзит-полу
Остаточні результати Національного екзит-полу

Що таке екзит-пол?Опитування на виході або післявиборче опитування – опитування виборців, що проводиться соціологічними службами на виході з виборчих дільниць у день голосування, з метою прогнозування його результатів до часу оголошення офіційних даних виборчими комісіями. Виборців опитують на умовах нерозголошення.

Читайте також: Президентські вибори-2019: онлайн-трансляція на 24 каналі

31 березня минув перший тур президентських виборів 2019 року. Відповідно до остаточних результатів Національного екзит-полу лідирував Володимир Зеленський – 30,6% голосів. Наступну позицію посів Петро Порошенко – 17,8% голосів. Третьою, відповідно до результатів екзит-полу, стала Юлія Тимошенко – 14,2% голосів. У топ-5 також увійшли Юрій Бойко (9,7%) та Анатолій Гриценко (7,1%). Тоді фонд "Демократичні ініціативи", КМІС та Центр Разумкова провели Національний екзит-пол на виході з виборчих дільниць та опитали 19 тисяч 431 виборців на 400 дільницях.

Читайте також: Явка на президентських виборах-2019: скільки українців проголосувало

Враховуючи попередній досвід, похибка опитування екзит-полу може скласти 2,5% для лідерів президентських перегонів і буде в межах 1% для інших кандидатів. Так, в 2014 році результати екзит-полу під час чергових президентських виборів були дуже близькими до офіційних. У топ-5 тоді увійшли: Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Анатолій Гриценко та Сергій Тігіпко. Відповідно до результатів екзит-полу Порошенко набрав 55,7% голосів. Пізніше офіційні результати підтвердили рейтинг кандидата – він набрав 54,7% голосів.

Володимир Зеленський переміг у другому турі виборів відповідно до результатів екзит-полу: дивіться відео