Обрання запобіжного заходу для Дубінського: що відбувалось у суді

14 листопада 2023, 01:10
Читать новость на русском

Джерело:

РБК-Україна

13 листопада народному депутату Олександру Дубінського мали обрати запобіжний захід. Раніше йому повідомили про підозру у державній зраді.

13 листопада о 19:00 розпочався суд, на якому мали обрати запобіжний захід для нардепа Дубінського.

Дивіться також У Зеленського розставили крапки над "і" щодо підозри у держзраді Дубінському

Нардеп спізнювався

Насправді судове засідання мало розпочатися раніше, однак через те, що народний депутат та його адвокати запізнювалися, його перенесли на годину.

Вдень у Дубінського провели обшуки. А згодом у СБУ уточнили, що чиновнику повідомили про підозру у державній зраді. 

За даними слідства, той працював на російську спецслужбу під позивним "Буратіно".

Засідання починається

Виступаючи у суді, Дубінський заявив, що справу проти нього "сфабрикували", бо він критикував владу. Нардеп наполягає на своїй повній "невинуватості". Також заявив, що не розраховує на "спрведливість".

Чиновник повідомив, що сьогодні під час обшуків у нього забрали вже 5-й телефон і з доказів нічого не знайшли. 

Крім того, за його словами, суд був призначений на 16:30, а повістку про те, що він має з'явитися на судове засідання нардеп, мовляв, отримав о 16:34.

Тим часом суддя повідомила, що засідання щодо запобіжного заходу Дубінському проведуть в закритому режимі.

Дубінський прибув до Печерського суду Києва / Фото Київ24

Оновлено. Адвокати просили перенести засідання на 14 листопада, але суд відхилив клопотання. Захист заявив про відвід судді, бо нібито не встигали ознайомитися з матеріалами. Тепер чекають на рішення нового судді – чи прийме він відвід колеги.

Свідомо поширював фейки про Україну

СБУ встановила, що Дубінський – учасник злочинної організації, яку сформувало російське ГРУ. У лавах цієї "спільноти" нардеп займався поширення дезінформації про нашу державу. Його завданням було – розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація її вищого військово-політичне керівництва. Зокрема, у 2019 році він брав участь у поширенні фейків про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США.

За підривну діяльність чиновник отримував гроші від росіян.

Слідчі кажуть, що країна-агресорка на фінансування злочинної мережі витрачала понад 10 мільйонів доларів США.

Дубінський допомагав ухилянтам виїжджати за кордон

  • Раніше нардепу повідомили іншу підозру. Так, йому інкримінують організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон. За даними слідства, чоловік, зокрема, допоміг брату своєї співмешканки переправитися до європейської країни під виглядом волонтера. Державне бюро розслідувань оприлюднило запис розмови, де нардеп дає інструкції, як виїхати за кордон.
  • 6 листопада суд обрав Дубінському запобіжний захід – йому призначили цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета. Відлучатися можна буде лише до медиків та в укриття під час повітряних тривог. Чиновник планує оскаржувати рішення суду.
  • Згодом Олександру Дубінському вручили протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, бо він, зокрема, намагався тиснути на слідство, вимагаючи перевірити керівництво правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, в яких він виступає підозрюваним.
  • Ще у серпні Дубінському вручили підозру за незаконний перетин кордону. Слідчі кажуть, що за підробними документами той незаконно виїжджав з України, а потім відпочивав в Італії, Хорватії та Іспанії.