Дзвонять щодня, – Рябошапка розповів про спроби втручань у призначення

30 січня 2020, 17:46
Читать новость на русском

Генеральний прокурор України регулярно отримує телефонні прохання та "рекомендації" про призначення конкретних осіб на певні посади.

До такої ситуації ставлення однозначно негативне, про це Руслан Рябошапка розповів в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

Цікаво: САП шукає прокурорів на зарплату в понад 70 тисяч гривень – що відомо

"Думаю, (дзвонять – 24 канал) щодня. Зазвичай, кажуть "придивись, будь ласка, ця людина хороша, не підведе", – сказав він.

Рябошапка зазначив, що весь процес переатестації супроводжувався такими проханнями.

І цей зовнішній чинник, тобто залучення міжнародних партнерів, для нас був в певному сенсі захистом, оскільки ніхто не міг в ручному режимі керувати кадровими комісіями,
– зазначив Рябошапка.

Він також позитивно оцінив результати переатестації в України. Генпрокурор назвав теперішню ситуацію "суттєвим кроком у реформуванні".

"Вважаю, що ми гарно справились з цим - вперше в Україні орган правопорядку, правоохоронний орган самостійно зменшив свою кількість і почав з центральної ланки", – додав Рябошапка.

ГПУ стала Офісом генпрокурора: які ще зміни

  • Після зміни генерального прокурора в Україні розпочалося реформування органів прокуратури. Стартувало воно з самих верхів – з Генеральної прокуратури, яка стала Офісом генпрокурора, а її працівники пройшли переатестацію.
  • Переатестація мала на меті виявити недоброякісних працівників органів прокуратури або таких людей, що не відповідають займаним посадам. У підсумку переатестацію успішно пройшли лише 56% прокурорів.
  • Зрештою, Офіс генпрокурора України розпочав добір прокурорів на сотню вакантних посад. Прийом документів від кандидатів розпочався 20 січня.