До такої ситуації ставлення однозначно негативне, про це Руслан Рябошапка розповів в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

Цікаво: САП шукає прокурорів на зарплату в понад 70 тисяч гривень – що відомо

"Думаю, (дзвонять – 24 канал) щодня. Зазвичай, кажуть "придивись, будь ласка, ця людина хороша, не підведе", – сказав він.

Рябошапка зазначив, що весь процес переатестації супроводжувався такими проханнями.

І цей зовнішній чинник, тобто залучення міжнародних партнерів, для нас був в певному сенсі захистом, оскільки ніхто не міг в ручному режимі керувати кадровими комісіями,
– зазначив Рябошапка.

Він також позитивно оцінив результати переатестації в України. Генпрокурор назвав теперішню ситуацію "суттєвим кроком у реформуванні".

"Вважаю, що ми гарно справились з цим - вперше в Україні орган правопорядку, правоохоронний орган самостійно зменшив свою кількість і почав з центральної ланки", – додав Рябошапка.

ГПУ стала Офісом генпрокурора: які ще зміни

  • Після зміни генерального прокурора в Україні розпочалося реформування органів прокуратури. Стартувало воно з самих верхів – з Генеральної прокуратури, яка стала Офісом генпрокурора, а її працівники пройшли переатестацію.
  • Переатестація мала на меті виявити недоброякісних працівників органів прокуратури або таких людей, що не відповідають займаним посадам. У підсумку переатестацію успішно пройшли лише 56% прокурорів.
  • Зрештою, Офіс генпрокурора України розпочав добір прокурорів на сотню вакантних посад. Прийом документів від кандидатів розпочався 20 січня.