Благодійником може стати кожен: в Україні запровадили меценатські пенсії
У Мінсоцполітики нагадали, що ще у 2022 році було запроваджено меценатські пенсії. Відтак вже зовсім скоро кожен зможе здійснити благодійні внески на виплату пенсій.
Як стати меценатом для пенсіонерів
Під час ефіру телемарафону Дарія Марчак, заступниця міністра соціальної політики України, заявила, що постанова Пенсійного фонду про механізм меценатських пенсій схвалена Мін'юстом запрацює вже найближчим часом.
Читайте також Живеш у гірській місцевості – отримай доплату до пенсії: як місце проживання має значення
Нагадуємо, що у 2022 році Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє здійснювати благодійні внески на виплату пенсій.Зазначимо, що відповідно до постанови, такі благодійні внески можуть здійснюватися знеособлено або ж на користь конкретної людини. До прикладу, хто вже отримує пенсію та має рахунок в Пенсійному фонді.
Хто може здійснити благодійні внески
За словами заступниці, будь-яка особа, громадянин, який проживає в Україні, кордоном, може здійснити на свій розсуд благодійну пожертву.
Це зможе допомогти збільшити розмір пенсій, до прикладу, вашим батькам чи бабусям та дідусям.
Закон було ухвалено, зараз розроблено всі відповідні акти. І буквально сьогодні (6 березня, — Ред.) Міністерство юстиції має вже оприлюднити постанову правління Пенсійного фонду, який запустить механіку цих меценатських пенсій,
– додала Марчак.
Цікаво Деякі українські сім'ї можуть отримати 33 тисячі гривень від норвезької організації
Яким буде середній розмір пенсії після індексації
Як повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль після індексації середній розмір пенсій із 4,6 тисячі гривень перетне позначку у 5 тисяч гривень.
Мінімальна сума збільшення виплат у березні становитиме 100 гривень, а максимальна 1 500 гривень. Сума залежатиме від виду пенсії та розміру основної пенсійної виплати.Крім того, не тільки у березні відбудеться підвищення. Деякі пенсіонери отримають свої кошти з 1 квітня та 1 липня. Про кого йде мова – читайте тут.