У Мінекономіки Німеччини не розраховують на запуск "Північного потоку-2" у січні
Джерело:
"Інтерфакс-Україна"Мінекономіки Німеччини не очікує запуску "Північного потоку-2" у січні 2022 року. Представниця відомства Сюзанне Унград заявила, що газопровід запустять тоді, коли завершиться його сертифікація.
Водночас глава німецького регулятора, який проводить сертифікацію газопроводу, Йохен Хоманн заявляв, що у першій половині року його не сертифікують. Він вважає, що процедура займе більше часу.
До теми Рішення щодо "Північного потоку-2" не ухвалять в першій половині 2022, – регулятор
Чому затримується сертифікація
За словами Хоманна, Федеральне мережеве агентство раніше призупинило процедуру сертифікації газопроводу поки не створять дочірню компанію швейцарської Nord Stream 2 AG. Це потрібно для експлуатації національної ділянки магістралі та передачі їй основних активів та кадрових ресурсів. Заявку на сертифікацію подавала компанія, що зареєстрована у Швейцарії, а треба, щоб вона була зареєстрована у ФРН.
Поки компанія реєструється, процес сертифікації зупинили. Його відновлять тоді, коли регулятор отримає відповідні документи. Як стверджує Хоманн, важко спрогнозувати, коли документи можуть надійти. Водночас частина терміну, який виділили на розгляд документів, уже минула.
Зверніть увагу! Агентство з регламенту має ухвалити рішення про сертифікацію протягом чотирьох місяців. Тоді висновок має розглянути Єврокомісія. Орган ЄС може попросити продовжити термін ще на два місяці. Після відповіді комісії є ще два місяці на реакцію агентства."Північний потік-2": що каже світ
- На думку Володимира Зеленського, "Північний потік-2" є серйозним інструментом для розмови з Росією. З його слів, за допомогою газогону можна організувати зустріч із Путіним.
- Австрійський міністр Олександр Шалленберг заявляв, що "Північний потік-2" має почати свою роботу. Він хоче попросити Раду міністрів закордонних справ ЄС ввести газогін в експлуатацію.
- Як пояснювала нова глава МЗС Німеччини Анналена Бербок, "Північний потік-2" суперечить цілям захисту клімату, тому що Німеччині необхідно відмовлятися від традиційних джерел енергії. Також газогін робить країну надто залежною від Росії.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що газопровід "Північний потік-2" навряд чи запрацює у разі агресії проти України з боку Росії. Це потрібно врахувати очільнику Кремля Володимиру Путіну.
- Водночас 17 грудня другу нитку "Північного потоку-2" почали наповнювати газом, хоча російський газопровід не отримав сертифікацію. Це відбувається аналогічно до процедури заповнення першої нитки.
Вас може зацікавити, яку роль відіграють українські компанії у сертифікації газопроводу: дивіться відео