Про Зеленського, війну на Донбасі та "Приватбанк": ексклюзивне інтерв'ю з Коломойським

2 травня 2019, 21:55
Читать новость на русском

Про перемогу Володимира Зеленського на виборах, події на Сході України та націоналізацію "Приватбанку" – розповів Ігор Коломойський в інтерв'ю для програми "Наші гроші".

Про перемогу Зеленського

– Перемогу Зеленського святкував в домі своїх батьків з рідними та друзями, які також перебувають в Ізраїлі. Серед них – Міндіч, Кіперман та Боголюбов. Адже президентські вибори припали на час єврейського свята Песах, яке вони разом відзначали.

Читайте також: Коломойський розповів, як готовий співпрацювати із Зеленським

На запитання журналістів про те, чи вітав його міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Коломойський відповів, що той йому не дзвонив. Однак наголосив, що з очільником МВС вони постійно спілкуються та вважають, що перемога Зеленського – це і їх перемога також.


Інтерв'ю з Ігорем Коломойським

– У нас немає партнерства щодо вибору Зеленського. У нас є фан-клуб Зеленського, тобто ми вболіваємо за нього. Ми взагалі й за Юлію Тимошенко разом вболівали. Ми вболівали проти Порошенка. Якби мене запитали, коли в нього почався цей незворотний процес, коли Порошенко перейшов рубікон, то це тоді, коли історія з сином Авакова була.

Про відносини з Порошенком

Виборча кампанія вже закінчилася. Матч закінчився, рахунок на табло. Не треба нагнітати й продукувати взаємну ненависть. Проте ми з Порошенком не помиримося. Він мене прославив, хороша реклама була.


Ігор Коломойський

– Скільки разів він мене згадував лише на дебатах на "Олімпійському". Проте тиждень після виборів пройшов й більше нічого з його уст про мене не звучало.

Про зустріч Зеленського з бізнесменами

– На цю зустріч нема кого збирати. Збирати всіх разом – це утопія. Тобто, якщо ти хочеш з кимось спілкуватися, то спілкуйся сам на сам. З потужним бізнесом не спілкуються як з колгоспом. Це не колгоспне зібрання.

У кожного гроші люблять тишу, і не кожен буде розповідати свої секрети. Я і так все інвестую в Україну. Те що зароблю, то все інвестую. Питання, а в що інвестувати? Якщо просто в державні програми – ні.

До слова, 2 травня Володимир Зеленський запросив на зустріч представників великого, малого та середнього бізнесу. Політик заявив, що зустріч відбудеться найближчим часом, але не вказав точних дати та місця.

Про війну на Донбасі

– В контексті останніх п'яти років, Майдан – це погано, тому що в результаті мінус 13 мільйонів населення, а також Крим та Донбас. В цьому винен Янукович, Росія, а також Революція. В країні відбувається внутрішня громадянська війна, яка не поширилася на всю територію України. Вона має "гарячу фазу" на Донбасі та "холодну фазу" на інших територіях країни.

"Холодна фаза" – це ненависть одне до одного, яка проявляється через різні "гарячі" події та вбивства громадських активістів, журналістів. З одного боку в нас є Бузина, а з другого Шеремет. Це все є проявом громадського конфлікту. Навіщо тоді вбивати журналістів, якщо в країні все мирно? Коли в державі дійсно все добре, то журналістів не вбивають.

На Донбасі – громадянський конфлікт. Війна – це більш глобально, тому це саме конфлікт, де воюють українці з українцями. А Росія в цьому протистоянні підтримує одну частину українців. Якби вона не втручалася, то все б давно закінчилося й наш народ помирився б вже давно. Росія з одного боку спровокувала та організувала цей конфлікт, проте з другого в нас також не все було добре.

Про плани щодо "Приватбанку"

– Я ж казав, мені однаково на нього ("Приватбанк", – 24 канал), але дайте компенсацію. Перше завдання суду – це сказати чи правильно, що мене пограбували чи це все було чисто. Два мільярди доларів компенсації – це власні гроші, які були покладені в капітал. Якщо вам мало банків державних і ви хочете ще "Приват", то залиште його собі, але віддайте нам наш капітал, який ми внесли. Тільки рівно стільки, скільки ми туди внесли.

Гроші повинен віддати новий власник – це Міністерство фінансів, тобто держава. Тільки на патріотичні почуття не треба давити, аналізуємо юридичну ситуацію. Мені не треба говорити, що хтось голодує або не вистачає на армію, а я буду отримувати два мільярди. Я не поспішаю – мені треба визнати факт, що мене пограбували і на скільки. І бажано покарати тих, хто, як і навіщо це зробив.

– Ми хочемо, щоб, по-перше, був справедливий вердикт. По-друге, щоб були покарані винуватці, хто це зробив. А, по-третє, віддайте нам цю обшарпану, нікому не потрібну власність, бо той банк він вже взагалі нічого не вартує.

Як розгортаються події щодо "Приватбанку"?

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку" за позовом Коломойського. Суд вирішив, що процедура виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави порушує норми законодавства.

• 19 квітня з’ясувалось, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року щодо визначення переліку пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб.

• 20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки бізнесмена Ігоря Коломойського по кредитах рефінансування "Приватбанку" на суму 9,2 мільярда гривень, отриманих до його націоналізації.

• 26 квітня стало відомо, що Коломойський подав ще 5 позовів. Його мета – скасувати свою заборгованість за кредитами Нацбанку.

У відповідь на питання про те, чому ці рішення суди ухвалили, коли з'ясувалися результати президентських рейтингів, Коломойський пояснив, що відповідні судові процеси тривають ще з 2017 року.

Журналісти також пригадали лист прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, у якому Коломойський та співвласник "Приватбанку" Геннадій Боголюбов просили про націоналізацію установи та обіцяли сприяти їй. Держава ж повинна була покрити борги банку перед НБУ за кредитами рефінансування. На це він відповів:

Не так було. Якщо був би договір, ми б його виконували. Ми підписали звернення до прем'єр-міністра, що в ситуації, що склалася, ми пропонуємо уряду націоналізувати, бо ми не в змозі більше утримувати.

Більше – дивіться у програмі.