Найгірше попереду, – МВФ про світову економіку у 2023 році

21 листопада 2022, 11:09
Читать новость на русском

Джерело:

РБК-Україна

Ситуація з економікою у світі лише погіршуватиметься. Такий прогноз озвучила глава МВФ Крісталіна Георгієва. Що вплинуло на уповільнення економічного зростання та різке зростання цін, читайте у тексті.

Найгірше попереду

Основними чинниками, що вплинули на економічне уповільнення стали пандемія та війна в Україні, повідомила глава МВФ Крісталіна Георгієва. Крім цього, наступного року наступного року ситуація лише погіршиться.

Читайте також Цінова стабільність може похитнутись, – МВФ про глобальну інфляцію

Що стосується 2023 року, ми повинні визнати, що на нас чекають більш важкі часи. Найгірше ще попереду,
— сказала Крісталіна Георгієва.

Пандемія викликала незворотну втрату економічного виробництва, що дорівнює 5,3% світового ВВП. А війна в Україні спричинила колосальний шок цін на енергоносії.

Відтак, це призвело до високої інфляції, високого рівня боргу, що зростає, і посилення нерівності в багатьох країнах. Глобальне зростання уповільнилося з 6,1% у 2021 році до 3,1% у 2022 році. 

Що буде у 2023 році

МВФ прогнозує, що глобальне зростання знизиться до 2,7% наступного року. При цьому принаймні третина світу опиниться в рецесії.

Три основні двигуни глобального зростання — США, Китай і Європа — одночасно уповільнюють темпи зростання, і це вдаряє по експорту ринків, що розвиваються.

Все це робить 2023 набагато складнішим для політиків, ніж 2020,
– заявила глава МВФ.

Раніше політики мали одну спільну мету: підтримати економіку. Це означало, що грошово-кредитна політика і податково-бюджетна політика рухалися в одному напрямку. Тепер податково-бюджетна політика має застосовуватися дуже обережно, щоб націлити її на найуразливіші частини економіки.

Цікаво В Росії дефіцит валюти після оголошення мобілізації

З чим зіштовхнеться світ наступного року

Світ стає набагато нестабільніший через різні фактори, що мали міце як у 2020 році, так і у 2022 році. Через це населенню планети доведеться зіштовхнутися з непередбачуваністю геополітики, з боротьбою за контроль над інфляцією, з хаосом на енергетичних ринках та іншим.

  • Ціни на енергоносії, інфляція, відсоткові ставки, економічне зростання та дефіцит продовольства — все залежатиме від того, як війна в Україні розвиватиметься.
  • Основні економіки підуть у рецесію, оскільки центральні банки підвищують відсоткові ставки, щоб придушити інфляцію.
  • Оскільки країни поспішають забезпечити свої запаси енергії, вони повертаються до брудного викопного палива.
  • Інтенсивна увага до війни в Україні підвищуватиме ризик конфлікту в інших країнах.