Чим закликали замінити долари та євро у Росії
Очільниця російського Центробанку закликала населення переходити на валюти "дружніх країн", наприклад, юань, замість того, щоб купувати долари та євро.
Читайте також Як вірус псевдореспублік на Донбасі пожирає Росію і розірве її зсередини
У Bloomberg підкреслили, що попит на "токсичні", через санкції, долари та євро, різко зріс після оголошення часткової мобілізації у Росії. Річ у тім, що такі дії Кремля змусила сотні тисяч росіян втекти за кордон.
На тлі санкційних ризиків і відтоку з валютних депозитів кілька банків зіткнулися зі значним зниженням своїх валютних кореспондентських рахунків, що призвело до дефіциту валютної ліквідності на місцевому ринку,
– йдеться в повідомленні Банку Росії.
Сплеск на російській біржі
Також росіяни почали скуповувати масово валюту на Московській біржі, через оголошену у вересні часткову мобілізацію. Її вже громадяни країни-агресорки скупили на суму, еквівалентну 70,9 миллиардов рублів, або 1,2 мільярда доларів.
У Bloomberg зауважують, що зі зростанням попиту пропозиція доларів і євро скоротилася, оскільки російські експортери скоротили частку цих валют у зовнішній торгівлі на користь юаня, щоб уникнути санкційних ризиків.
Що зараз відбувається з економікою Росії
Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко розповів, у коментарі 24 каналу, про дані, які дають Рада Європейського Союзу, Світовий банк та Міжнародний валютний фонд. Санкції проти Росії мають такі наслідки:
- ВВП впав від 5,5% до 9%;
- обсяг торгівлі товарами й послугами впав на 30 – 35%;
- експорт нафти до ЄС скоротиться на 90% до кінця 2022 року;
- з країни пішла майже тисяча іноземних компаній, які складали 40% ВВП;
- рівень інфляції сягає 22%;
- немає можливості імпортувати технології та компоненти;
- стрімко скоротилося виробництво;
- знецінився ринок капіталу.
Також він наголосив, що російська економіка відкотилася на тридцять років через санкційні обмеження.