Інфляція досягає свого піку

Про це заявила очільниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона додала, що цілком можливо, що глобальна інфляція наблизилася до свого піку.

Читайте також Ріст цін продовжиться: який рівень інфляції заклали у бюджеті-2023

Я не збираюся випереджати дані, але цілком можливо, що ми досягли піку. Тепер ми бачимо, що центральні банки є єдиними у боротьбі з інфляцією, це головний пріоритет і це правильно. Якщо ми не досягнемо успіху, все зірветься з якоря, і тоді фундамент зростання, яким є цінова стабільність, буде підірвано,
– заявила очільниця МВФ.

Якою є інфляція в США

Оприлюднені дані повідомляють, що інфляція в США сягнула близько 8%. Георгієва зазначила, що важливо намагатися, як мінімум, знизити динаміку зростання споживчих цін до прийнятних темпів.

Актуально Україні пообіцяли вже майже 100 мільярдів: хто доклався найбільше, а хто не робить нічого

Інфляцію складніше знизити до бажаного рівня близько 2%. Якщо ми побачимо диверсифікацію ланцюжків постачання, це неминуче позначиться на цінах,
– підкреслила Крісталіна Георгієва.

Що буде з інфляцією в Україні

  • Станом на вересень, інфляція в Україні пришвидшилася до 24,4%, а ціни на продукти зростуть майже на 30%. Проте, за прогнозами заступника голови НБУ Сергій Ніколайчук, все ж в Україні очікується сповільнення інфляції.
  • Уряд скоригував прогноз інфляції на 2023 рік, зменшивши її з 30% до 28%.
  • А до кінця наступного року інфляція скоротиться до 20%. Цьому сприятимуть поліпшення інфляційних очікувань, налагодження логістики, поступове зростання врожаїв, зниження світової інфляції, жорстка монетарна політика НБУ.