"Зима": як це слово викликатиме хвилювання у ЄС наступних 5 – 10 років

29 серпня 2022, 13:29
Читать новость на русском

Джерело:

BBC

Цьогорічна й наступні зими стануть випробуваннями для Заходу. Країни ЄС борються з величезним зростанням цін на енергоносії та накопичують газ для проведення стабільного опалювального сезону.

Міністерка енергетики Бельгії повідомила, що наступні 5 – 10 зим стануть жахливими для ЄС, якщо ціни на природний газ не знизять. 

Цікаво Футбольним фанам приготуватися: як впливати на рішення улюблених клубів

В цьому винна рф

Головним винуватцем цієї проблеми стала росія, адже країна-агресорка до повномасштабного вторгнення в Україну була ключовим постачальником газу у Європу. Лише минулого року 40% газу в ЄС були імпортовані з росії.

Зараз країна-агресорка потрапила під безпрецедентні санкції за агресію.

Відтак, країни, що підтримують Україну, вдаються до скорочення імпорт російського газу та нафти. Це впливає на ріст цін для населення. 

Як реагує світ

Як повідомила міністерка енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен у твіттері: ціни на газ у Європі необхідно терміново заморозити. Вона додала, що зв'язок між цінами на газ та електроенергію є штучним і потребує реформування.

Канцлер Австрії Карл Нехаммер назвав ситуацію на енергетичному ринку божевіллям і додав, що не можна дозволити Путіну щодня визначати європейську ціну на електроенергію.

Німеччина, яка у 2020 році була найбільшим імпортером російського газу, сьогодні намагається збільшити свої запаси газу. Тому до жовтня планується заповнити газові потужності країни на 85%.

За оцінками міністра економіки Роберт Хабек, така ціль може бути досягнута ще до початку вересня.

Читайте також Чи варто переходити на електроопалення: експерт розповів про ризики

Що буде в Україні 

Звання цифрового Пікассо ще вільне. Bybit запустили NFT-маркетплейс, де користувачі можуть купувати чи продавати власні цифрові картини, пісні чи навіть скіни з ігор.