Кількість вишів в Україні значно зменшать: скільки залишиться
В Україні триває процес модернізації закладів вищої освіти. Кількість університетів у нашій країні зменшиться.
Про це інформує 24 Канал з посиланням на слова заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького в подкасті "Дофамін для освіти". За його словами, МОН має намір залишити в Україні приблизно 100 вишів, які підпорядковані відомству.
Дивіться також "Просто купівля диплома": у МОН заявили, що вища освіта в Україні має бути дорожчою
Скільки закладів вищої освіти буде в Україні
До початку модернізації системи вищої освіти ЗВО у нашій країні було близько 130. Зараз функціонує 121 заклад вищої освіти. Що важливо, мовиться про виші, підпорядковані МОН, а не про військові академії, університети, підпорядковані Міністерству внутрішніх справ, Міністерству охорони здоров'я і Міністерству культури та стратегічних комунікацій.
Демографія показує, що 15 років тому в нас було 630 тисяч випускників шкіл. Цього року буде трохи більше ніж 300 тисяч випускників, і ми говоримо, що рухаємося в бік 250 тисяч реальної бази потенційних студентів. А мережа була побудована на 600 тисяч. Очевидно, її треба зменшувати,
– заявив посадовець.
І додав, що середня кількість студентів в університетах Європі складає близько 10 тисяч. В Україні – 5,7 тисячі.
Часто підготовка до вступної кампанії супроводжується стресом. Впоратися з ним допоможуть в Optima Academy на курсах підготовки до ЗНО та НМТ. Індивідуальний підхід, акцент на необхідних предметах, систематизація навчання та заповнення прогалин у знаннях – все, щоб абітурієнт був цілком впевнений у своїх знаннях.
Все ж, за словами заступника Лісового, у нашій країні ніколи не буде 20 – 30 вишів через певний важливий феномен – містоутворювальні університети: тобто такі виші як в Острозі, Глухові, Ніжині, Білій Церкві, Дрогобичі.
Це маленькі університети, які ніколи не будуть якимись великими світилами й ніколи не будуть у світових рейтингах, але вони надзвичайно важливі для цих громад. І, як показала Острозька академія, вони можуть бути дуже якісними центрами, що дадуть фору університетам, які розташовані у великому обласному центрі,
– уточнив Винницький.
Дивіться також Лісовий анонсував інтеграцію педагогічної освіти в класичні університети
Як триває процес укрупнення мережі вишів
Посадовець розповів, що є об'єднання ЗВО у Львові, передбачають в Одесі. Чимало роботи зробили у цьому напрямі у Дніпрі та трохи – у Києві.
Харків – болісна тема, тому що модернізувати мережу, коли студенти й викладачі постійно під обстрілами, очевидно, не на часі,
– уточнив він.
Винницький при цьому зауважив, що головна мета укрупнення мережі ЗВО – не економія коштів. Важливо у цьому разі створити спроможні спільноти, які мають вагу, де студенти мають можливість вибору індивідуальних освітніх траєкторій, де є можливість інвестувати в наукову інфраструктуру.