У МОН назвали місто, в якому завершили процес об'єднання вишів та які ЗВО утворили
- Мережа закладів вищої освіти в Україні скоротилася з 130 до 121 закладу.
- Перше місто, де завершили процес реорганізації, – Львів.
- Зміни, зокрема, включають приєднання Української академії друкарства до Львівської політехніки, а також Інституту фізичної оптики імені Влоха до Львівського національного університету імені Франка.
Мережу закладів вищої освіти, які підпорядковані Міністерству освіти та науки, скоротили на дев'ять вишів. У відомстві кажуть, що це дуже багато.
Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву заступника міністра освіти та науки Михайла Винницького LB. За його словами, в Україні було 130 ЗВО, стало 121.
Дивіться також Які мінімальні бали ЄВІ та ЄФВВ потрібні для вступу в магістратуру
Як змінили мережу ЗВО в Україні
Посадовець повідомив, що перше місто, в якому процес реорганізації завершили, – це Львів.
Маємо три укрупнені заклади – Львівську політехніку (до неї приєднали Українську академію друкарства, – ред.), Львівський національний університет імені Франка (до нього приєднали Інститут фізичної оптики імені Влоха, – Освіта 24) і Університет ветеринарної медицини та біотехнологій, який незабаром стане Університетом ветеринарної медицини та природокористування,
– уточнив Винницький.
При цьому він зауважив, що зараз МОН цю мережу модернізовує по-тихому. Відповідні розмови у цьому разі виявились шкідливими для розвитку вишів.
Ми не спішимо. У нас є дедлайн: на момент вступу в Європейський Союз має бути конкурентна мережа. Якщо вступ у Європейський Союз – це приблизно 2030 рік, то це означає, що нам необхідно дійти до плюс-мінус 100 цивільних закладів до цього часу. Чи зможемо ми втримати темпи реорганізації у 2025 році? Самоцілі такої нема,
– каже посадовець.
Як поєднати спорт, життя в іншій країні та якісну українську освіту? Приєднуйтеся до вебінару дистанційної школи "Оптіма" 8 січня о 19:00, де експерти розкажуть про навчання для юних спортсменів, благодійні програми та доступні освітні можливості за кордоном. Потурбуйтеся про майбутнє вашої дитини вже зараз, зареєструвавшись на подію!
І наголошує, що та чинна мережа вишів в Україні – неконкурентоздатна.
Вона має надзвичайно сильні осередки. Це, на мою думку, до 40 закладів вищої освіти. Вони однозначно класно підтримують вітчизняний ринок праці, виконують свою функцію підготовки фахівців. А є дуже велика база, яку треба чистити. Її можна чистити в різні способи,
– резюмував заступник Лісового.
Раніше ми інформували, що У Раді хочуть дозволити певній категорії студентів вільно перетинати кордон. Про це читайте за посиланням.