Шкарлет вважає, що не всі зруйновані школи в Україні варто відновлювати
Джерело:
Інформатор ДніпроРосія продовжує нищити заклади освіти України. Натомість Міністерство освіти та науки нашої держави вже розробляє стратегію відбудови українських шкіл.
Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет під час візиту до Дніпра повідомив, що першочергово планують відновити заклади освіти, розташовані поза зоною активних бойових дій. При цьому озвучив думку щодо необхідності відбудови усіх навчальних закладів.
Читайте Частину шкіл зруйнували росіяни: як вчитимуться діти на звільненій території Херсонщини
Чи потрібно відбудовувати усі знищені Росією українські заклади освіти
Шкарлет розповів, що, ймовірно, не всі зруйновані окупантами навчальні заклади відбудовуватимуть. Адже, за словами міністра, це може бути "неефективно".
Натомість у МОН опрацьовують стратегію створення мережі "великих опорних шкіл". Ця мережа міститиме власний парк шкільних автобусів для підвозу учнів.
Я не говорю про тотальне скорочення шкіл. Можливо, деякі школи і не варто відновлювати, оскільки їхнє відновлення у плані витрат буде не таке вже й ефективне. Якщо зробити певну велику опорну школу, наповнити її викладачами, може, і не треба відновлювати,
– зазначив очільник МОН.
МОН розробляє нову стратегію
Міністр також розповів про плани створення на території таких навчальних закладів освітніх хабів. Вони поділятимуться на:
- дошкільну освіту;
- позашкільну освіту;
- 1 – 4 класи.
Міністр при цьому уточнив, що МОН розробляє стратегію за участі мережі опорних шкіл. Їх планують наповнити хорошими викладачами і необхідним обладнанням.
Закордонні донори надіслали мільйони на українські школи
Шкарлет розповів і про те, що закордонні донори, зокрема Європейський Союз, виділили Україні 100 мільйонів євро на відбудову зруйнованих шкіл. Кошти розподілять на два транші: 34 й 66 мільйонів євро. Перш за все відновлять заклади освіти, розташовані поза зоною активних бойових дій.
За словами міністра, наступного року запланували спрямувати 1 мільярд гривень державної допомоги на шкільні автобуси. Також – 1,5 мільярда на безпеку в школах, зокрема на облаштування сховищ.
До теми Як відновити навчання на деокупованих територіях: поради МОН
Як зараз триває навчання в Україні
- Росія масовано атакувала Україну ракетами 15 листопада.
- Через терор агресора зазнав змін і процес навчання у закладах освіти нашої держави.
- Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що 16 листопада очного навчання у садках та школах міста не буде. Якщо батьки не матимуть з ким залишити дітей, можуть віддати їх у чергові групи.
- Навчальні заклади Київської області з 16 листопада до кінця тижня працюватимуть у дистанційному режимі, повідомили у Київській ОВА. У разі інших змін у навчальному процесі посадовці інформуватимуть додатково.
- Через ракетні атаки росіян на Україну 16 листопада усі школи Буковини працюватимуть дистанційно. Чи продовжуватимуть в області онлайн-навчання, обласна влада вирішить та повідомить 16 листопада.