Заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко в ефірі національного телемарафону розповів, що на Херсонщині 16 шкіл повністю зруйновані, а 48 отримали ушкодження. Через це у них неможливо відновити заняття.

Важливо Вчителі здають патріотів, а росіяни грабують школи: як триває навчання в окупації

Як і скільки шкіл працює на Херсонщині

За словами Вітренка, у цих школах росіяни палили українські книжки і знищили меблі, закуплені для Нової української школи. При цьому окупанти селилися у найкращі приміщення, зокрема у школи. Згодом їх понівечили.

Зараз на території області функціонує 157 українських шкіл. Вони працюють дистанційно. За українською програмою вчиться понад 65 тисяч учнів. У Міносвіти сподіваються, що завдяки успіхам української армії значна кількість шкіл працюватиме за українськими стандартами – не лише онлайн, а й у змішаному форматі.

Також чиновник розповів, як реорганізовуватимуть процес навчання на звільнених територіях Херсонщини. У МОН розглядають кілька варіантів.

Якщо школа непридатна до використання, і там неможливо відновити навчання, будемо доєднувати нових учнів, які там залишились, до вже чинних онлайн-шкіл,
– уточнив Вітренко.

Чиновник також розповів, що на деокупованих територіях призначать нових керівників, які займатимуться відбудовою шкіл. Тільки після цього у МОН зможуть назвати кількість шкіл, які працюватимуть у змішаному режимі. Дефіциту вчительських кадрів немає.

Читайте Чи отримають зарплату вчителі з ТОТ: у Міносвіти роз'яснили

Як Херсонщина повертається до життя після окупації

  • На сьогодні пріоритетами військових є проведення зачистки та розмінування. Це пов'язано з тим, що на звільненій Херсонщині залишилось чимало окупантів, які переодягнулися в цивільний одяг. При цьому війська росіян, втікаючи, замінували усе, що тільки можна.
  • У Херсоні та в області також починають відновлювати мобільний зв'язок, роботу над електропостачанням почнуть, як тільки військові дозволять здійснювати ремонтні роботи.
  • До Херсона прибули військові адміністрації міста та області й силові структури.
  • Очільник Херсонської ОВА Ярослав Янушевич відзначив, що перед своєю втечею окупанти зруйнували усю критичну інфраструктуру, через що є проблеми з електро-, водо- та теплопостачанням.
  • Водночас на лівому березі Дніпра досі перебувають окупанти. Тому є ризик, що вони хаотично обстрілюватимуть деокуповану територію Херсонщини.
  • Тому керівник ОВА закликав місцевих мешканців евакуюватися до більш безпечних регіонів. Янушевич підкреслив, що обласна військова адміністрація буде всіляко допомагати громадянам.