Яка відповідальність за неповернення студента з закордону: пояснення адвоката
Підготовка фахівців важлива для України, а здобування освіти за кордоном дуже цінна можливість для молодого покоління. Але за яких умов можуть виїздити студенти-чоловіки для здобуття фаху і чи понесуть вони відповідальність за неповернення?
Адвокат Марина Бекало у коментарях для "ТСН" розповіла про умови виїзду за кордон чоловіків-студентів та викладачів, та чи чекає їх покарання за неповернення в Україну, пише 24 Канал.
Дивіться також Чи можуть мобілізувати викладачів вишів та вчителів: є важлива умова
Яка відповідальність чекає, якщо не повернутися в Україну
Важливе питання, що турбує студентів та викладачів-чоловіків – чи буде покарання за неповернення в Україну після навчання чи стажування за кордоном. Адвокатка Марина Бекало пояснює, законодавчі нюанси.
Виїхати студент може лише в рамках програми освітньої академічної мобільності на підставі договору академічної мобільності між навчальним закладом в Україні та іноземним навчальним закладом,
– зазначила адвокатка.
Чинним українським законодавством не передбачена відповідальність за неповернення військовозобов’язаних чоловіків в строк, що зазначені в відповідних документах для виїзду.
Якщо чоловік – студент чи викладач, – не повернеться в Україну, або повернеться із пропущенням строків (що зазначені, наприклад, в листі МОН), він не буде притягнутий до юридичної відповідальності.
Нагадаємо! Для виїзду за кордон в рамках цієї освітньої програми студент має надати в пункті перетину кордону чотири документи: е-квиток студента, військово-обліковий документ, копію договору академічної мобільності та довідку від ВНЗ про направлення студента за кордон на навчання в іноземному закладі освіти. Для викладачів – лист до Державної прикордонної служби з проханням розглянути можливість перетинання кордону такими особами від МОН.