Українці можуть вступити до польського вишу та здобувати освіту рідною мовою

6 серпня 2023, 11:52
Читать новость на русском

Джерело:

Факти

Майже пів мільйона українських дітей через повномасштабне вторгнення Росії виїхали до Польщі. У сусідній країні діти також мають можливість навчатися рідною мовою.

Безкоштовно українською мовою у Польщі мають змогу вчитися і студенти у місцевих університетах. Зокрема, у Варшаві не так давно запустили освітній проєкт для дітей біженців.

Читайте Як відбуваються творчі конкурси, вступні випробування, співбесіди, розгляд мотиваційних листів

Українці можуть вступати у польські виші

Так, діти відповідно до програми у столиці Польщі можуть здобувати освіту рідною мовою. У центрі вчиться понад 2 сотні учнів – з 1 до 11 класу. Навчання безоплатне – за кошти фундації "Польський центр міжнародної допомоги".

Можуть здобувати освіту рідною мовою у Польщі і українські студенти. Так, Варшавський університет здійснює набір для абітурієнтів з України. Аби вступити до польського вишу, треба подати результати НМТ та атестат, а також пройти співбесіду. Втрачені документи не стануть перешкодою на шляху. 

Мрієте про вищу освіту за кордоном? Подбайте про спрощену процедуру вступу вже зараз. Дистанційна школа "Оптіма" пропонує отримати подвійний диплом, який допоможе продовжити навчання в будь-якій точці світу.

До слова, після 24 лютого 2022 року українських студентів у виші побільшало втричі. Торік до Варшавського університету вступило 350 наших краян. Там вони навчаються польською, проте у програмі є предмети про Україну й рідною мовою.

Дивіться також Які документи потрібні для вступу у виші України у 2023 році

Вступна кампанія – 2023 в Україні: коротко

  • У 2023 запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбулася протягом 5 – 23 червня. Додаткова буде тривати протягом 11 – 24 липня.
  • Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • НМТ містить завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • Тести випускники складають у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створили як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Офіційні результати НМТ за шкалою 100 – 200 балів розмістили у персональному електронному кабінеті вступника.
  • Вступна кампанія у 2023 році відбуватиметься дистанційно через електронні кабінети вступника.
  • Їхня реєстрація почалася 1 липня.
  • Приймання заяв і документів від вступників триватиме з 19 до 31 липня.