Екскерівник розвідки Бурба прийшов на ТСК по вагнерівцях, але засідання не відбулося

15 вересня 2021, 02:00
Читать новость на русском

Джерело:

Укрінформ

Засідання ТСК щодо скандальної операції із затримання вагнерівців мало відбутися 14 вересня. На нього запросили прийти екскерівника розвідки Міноборони Василя Бурбу.

Бурба на засідання ТСК прийшов. Тільки-от засідання не відбулося – не назбиралося достатня кількість членів комісії, щоб був кворум.

До теми У Комітеті з нацбезпеки заявили про розбіжності у ТСК по справі "вагнерівців"

ТСК по вагнерівцях не засідала у запланований день

Колишній керівник ГУР МО (Головного управління розвідки Міністерства оборони) Василь Бурба 14 вересня мав доповідати на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради по затриманню членів ПВК "Вагнера".

  • Але доповідь не відбулася, хоча Бурба на засідання прийшов.

Не відбулося (засідання ТСК – 24 канал). Я спілкувався з нею (головою ТСК Мар'яною Безуглою – 24 канал), вона повідомила, що кворум відсутній,
– розповів Василь Бурба.

Він додав, що не знає, чому так склалося, що його запросили на засідання ТСК, а самі її члени – нардепи не прийшли. Утім, доповідь Бурби все ще можуть заслухати, за його ж словами, у понеділок, 20 вересня

Зверніть увагу: Мар'яна Безугла у фейсбуці також написала, що "продовжили засідання ТСК до понеділка, працюємо".

Коментувати сюжет CNN про вагнерівців при цьому Бурба відмовився – мовляв, розповідатиме все тільки на ТСК.

Коротко про скандал навколо "спецоперації по затриманню вагнерівців "

  • У серпні 2020 у Білорусі затримали членів приватної військової компанії з Росії – ПВК "Вагнера". Тоді ж у ЗМІ зявилася інформація, що це стало наслідком провалу спецоперації українських спецслужб. В Офісі Президента все це назвали дезінформацією.
  • Після численних скандалів навколо цієї теми Верховна Рада у травні 2021 року нарешті створила ТСК, однак не суто по вагнерівцях, а загалом про "можливі протиправні дії представників органів державної влади та інших осіб, які могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності й недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України".
  • Нова хвиля обговорень теми почалася 7 вересня після сюжету CNN про виманювання підозрюваних у воєнних злочинах на Сході України бойовиків ПВК "Вагнера" з території Росії. А вже 10 вересня ТСК почала оприлюднювати перші результати своєї діяльності.