Росія масово скуповує старі танкери та хоче встановити свою ціну на нафту: чи допоможе це їй
В ЄС ввели стелю цін на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. У Кремлі незадоволені таким рішенням і розглядають введення у відповідь мінімальної ціни. Втім, Росія може намалювати там що завгодно, це не матиме впливу на інші країни.
У такий спосіб Росія намагається довести, що не буде продавати нафту за ціною нижче прайс-кепів. Про це 24 каналу розповіла засновниця "Ліги антитрасту" Агія Загребельська.
Варте уваги Затор із танкерів у турецьких водах: що сталося після введення стелі цін, – Financial Time
Росія не зможе не продавати нафту
Так, весь світ зможе спостерігати як Владімір Путін консервуватиме родовища та за що росіяни житимуть. На думку міжнародних аналітиків та наших партнерів, країна-агресорка не зможе не продавати нафту.
Тобто в неї просто не зійдуться її витрати в бюджеті. Відповідно вона вимушена продавати,
– пояснила Загребельська.
Путін намагається створити "тіньовий флот"
Наразі Росія намагається сформувати свій так званий "тіньовий флот". Для цього країна-агресорка скуповує за неймовірними цінами на ринку старі танкери, яким 15 – 30 років і вони мають списуватися на брухт.
Танкери зараз скуповуються, щоб пробувати перевозити ними нафту. Найбільший попит мають танкери "Афромакс" – вони можуть перевозити найбільшу кількість барелів нафти. Причому ця масова скупівля танкерів призвела до того, що ціна на них підвищилася на 83% за останні кілька місяців,
– розповіла засновниця "Ліги антитрасту".
Загребельська пояснила, чи допоможе Росії створення "тіньового флоту": дивіться відео
Які ще проблеми з перевезенням російської нафти
До того ж Росії підвищили вартість перевезення нафти. Так, якщо раніше вартість перевезення російської нафти складала 80 тисяч доларів за день, то сьогодні компанії беруть вже близько 130 тисяч доларів.
Окрім того, відстань, яку мають долати танкери країни-агресорки також збільшилася, адже тепер вони мають обходити певні точки. Відповідно відстань, яку раніше танкери могли долати за дні, тепер перетворюється на місяці.
"Створення "тіньового флоту" зі старих танкерів тощо – це абсолютно утопічна ідея. Росія не зможе її втілити в життя", – зауважила Загребельська.
Росія буде змушена підкоритися прайс-кепу
Для того, щоб продавати свою нафту Росії треба буде підкоритися цій верхній межі – прайс-кепу,
– наголосила засновниця "Ліги антитрасту".
На її думку, Індія дотримуватиметься прайс-кепу на російську нафту. Єдине, що офіційно вона навряд приєднається. Водночас з боку Китаю є заява, що вони продовжуватимуть енергетичну співпрацю з країною-агресоркою.
Ембарго на російську нафту: що відомо
- У понеділок, 5 грудня, набули чинності нафтові санкції ЄС проти Росії. які передбачають повне припинення закупівлі російської сирої нафти, яка транспортується морем. Окрім того, вводиться гранична ціна для третіх країн, за якої країнами G7 надаватимуться морські послуги на перевезення. Вона становитиме 60 доларів за барель.
- Рішення також передбачає заборону на пов'язане з транспортуванням нафти надання технічної допомоги, брокерських послуг або фінансування чи фінансової допомоги.
- Економічний експерт Борис Кушнірук зауважив, для того, щоб обходити санкції, Росія може спробувати приховати джерело походження своєї нафти. Однак у такий спосіб ціна товару буде значно нижчою.