Домовились про візит: Ердоган провів телефонну розмову з Путіним

2 серпня 2023, 14:07
Читать новость на русском

Президент Туреччини Ердоган провів телефонну розмову з російським диктатором Путіним. Турецький лідер заявив, що країна далі докладатиме зусиль, щоб продовжити зернову угоду.

Також політики домовились про візит Владіміра Путіна в Туреччину. Перед цим головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус пояснював, що Ердоган може дотиснути Путіна повернутись до зернової угоди. 

Дивіться також Чорне море – не власність Росії: як можна відновити зернову угоду

Що відомо про розмову Ердогана з Путіним

Реджеп Ердоган заявив у розмові з Путіним, що під час російсько-української війни "не слід вживати заходів для ескалації". Окрім того, турецький президент вказав на важливість Чорноморської ініціативи та додав, що вона є "містком миру". 

Президент Туреччини під час розмови з Владіміром Путіним сказав, що:

  • довготривале припинення Чорноморської ініціативи не приносить нікому користі;
  • найбільше постраждають країни, які потребують зерна та мають низькі доходи;
  • ціни на зернові культури, які знизилися на 23% під час дії зернової угоди, збільшилися на 15% за останні два тижні.

Президент Ердоган зазначив, що Туреччина продовжить докладати інтенсивних зусиль та дипломатії для продовження Чорноморської ініціативи,
– повідомили в канцелярії Ердогана.  

Зверніть увагу!  Суд в Гаазі видав ордер на арешт Владіміра Путіна за причетність до незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих територій України до Росії з 24 лютого 2022 року. Тобто російського диктатора можуть арештувати на території країн, які ратифікували Римський статут. Туреччина не ратифікувала його, тож на території країни Путіна, на жаль, не зобов'язані арештувати. 

Що заявили в Кремлі 

У Путіна заявили, мовляв, він знову говорив Ердогану про те, що нібито за "відсутності прогресу у реалізації російської частини зернової угоди її чергове продовження втратило сенс".

Диктатор також сказав, що вони домовились про продовження контактів на різних рівнях, включно з підготовкою можливої зустрічі. 

Дивіться також Слово Ердогана та військового флоту: чи зможе Туреччина відновити зернову угоду

Що цьому передувало

  • 17 липня Росія заявила про вихід із зернової угоди. Також Кремль сказав, що з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники військових вантажів.
  • Окрім цього, російські загарбники почали цинічно обстрілювати портову інфраструктуру на Півдні України.
  • Видання The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела, писало, що нібито Ердоган "розлютив" російську владу, коли дозволив повернутись в Україну командирам "Азову". Мовляв, саме тому Путін ігнорував запити Реджепа Ердогана провести переговори щодо продовження зернової угоди.