Таку думку 24 Каналу висловив Дмитро Соломчук – член комітету Верховної Ради з аграрної та земельної політики. Зокрема, долучитись до відновлення зернового коридору може президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Читайте також Мститиметься Путіну, – політолог припустив, як Ердоган діятиме щодо зернової угоди

"Передусім повинні долучитись країни в акваторії Чорного моря, бо воно не належить Росії. Мова про Румунію, Туреччину, Болгарію, які мали б гарантувати безпекові шляхи для суден", – зазначив Соломчук.

За його словами, відновлення зернової угоди має стати справою честі для Ердогана. Як відомо, президент Туреччини прагне зберегти свою лідерську роль у Чорноморському басейні.

Чи є альтернативні шляхи

Натепер зерно транспортують сухопутними шляхами. Вони працюють, але є труднощі. Зокрема, через польський кордон перевозять дуже невеликі обсяги – якихось 200 – 300 тисяч тонн на місяць.

Як відомо, Європейський Союз організував на кордонах з Україною так звані "коридори солідарності" для перевезення зерна. Однак у Єврокомісії заявили, що не можуть покрити додаткові виплати на транспортування.

Росія заблокувала експорт українського зерна: основне

  • 18 липня Росія відновила режим тимчасово небезпечного району в північно-західній акваторії Чорного моря. Згодом окупанти заявили, що всі судна, які прямуватимуть в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники військових вантажів.
  • Таким рішенням Владімір Путін ризикує втратити вплив на країни Африки. Так, лідер ПАР Сиріл Рамафоса відмовився від безоплатного російського зерна.
  • Західні політики засудили рішення Росії про вихід із зернової угоди. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш навіть написав листа кремлівському диктатору, у якому закликав його зберегти угоду.
  • На тлі виходу із зернової угоди Росія посилила обстріли портової інфраструктури України. Зокрема, дуже страждає Одещина.