ЗСУ критично необхідні F-16: на фронті працює вражаюча кількість російських літаків

30 червня 2023, 23:09
Читать новость на русском

Росія досі має перевагу в повітрі. На озброєнні в окупантів є сотні літаків та гвинтокрилів, які вони використовують на фронті. Дуже багато проблем для наших військових створює саме російська авіація. А ефективно протидіяти їх може західна. Зокрема, F-16.

Авіація важлива як для просувань на фронті, так і для збереження життів наших військових та цивільних. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан.

Дивіться також Leopard на фронті − просто мішень, нам потрібні снаряди і F-16, – Залужний

Російська авіація створює багато проблем на фронті

Зараз в розпорядженні російської армії є близько 500 бортів, які можуть працювати і, власне, працюють на лінії фронту. Є також декілька сотень вертольотів, які використовують окупанти. 

Завдяки лише певній кількості ЗРК, ми якось ще не підпускаємо літаки на дальність 50 кілометрів. Але з дальності 50 кілометрів росіяни скидають КАБи – керовані авіабомби, які все ж досягають лінії фронту. Їх відігнати може лише авіація,
– наголосив Роман Світан.

Зокрема, мовиться про винищувачі F-16, які можуть передати Україні. Хоч навіть з F-16 не все так просто, адже для більшої ефективності потрібні саме літаки 50-ї модифікації або вище. 

"Вертольоти зараз теж знайшли нішу. Вони йдуть під променями локаторів на висотах 20-30 метрів, а наші локатори не можуть цього побачити. Підходять до дальності 5 – 6 кілометрів до лінії фронту та відповідно працюють", – розповів льотчик-інструктор.

На жаль, з такої відстані ЗСУ вже не можуть перехоплювати їх за допомогою переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК). Вертоліт на такій близькій відстані може знешкодити лише така авіація як F-16. 

Тож великі проблеми на фронті якраз через російську авіацію і через відсутність західної авіації в Україні.

Роман Світан про роботу ворожої авіації на фронті: дивитись відео

Надання Україні F-16: що відомо

  • Україні критично потребує авіація, зокрема для певного пришвидшення бойових дій. Володимир Зеленський наголосив, що зараз держава тисне на партнерів. Однак затягує надання F-16 бюрократична складова. Влітку має бути готовий план щодо передачі винищувачів. Тоді, найімовірніше й почнуться тренування українських пілотів.
  • У Данії повідомили, що розпочалась підготовка до навчання пілотів. Однак це ще не означає початок самих навчань. До слова, оцінили тривалість навчання у 6 – 8 місяців.
  • Зауважимо, що Данія також розглядає можливість передання Україні й самих винищувачів. Зараз триває обговорення, зокрема щодо кількості літаків.