Лише F-16 замало для захисту неба: у НАТО озвучили потреби України

14 жовтня 2023, 21:34
Читать новость на русском

Партнери України декілька місяців тому нарешті ухвалили рішення щодо надання Повітряним силам нашої держави літаків F-16. Однак у НАТО вважають, що цих винищувачів для повного захисту неба не є достатньо.

За словами генсека Альянсу Єнса Столтенберга, для захисту нашої держави від російських повітряних цілей потрібна багатошарова система оборони. Про це інформує 24 Канал з посиланням на національний телемарафон.

Дивіться також Українські пілоти наступного тижня почнуть навчання на F-16, – Politico

Багатошаровий захист неба

Як зазначив Столтенберг, наша держава потребує систем різного типу, аби збивати безпілотні літальні апарати та балістичні ракети противника.

Є потреба у багатьох різних системах. Потрібні наземні системи ППО ближнього, середнього та дальнього радіуса дії. Потрібні системи, щоб збивати дрони. Інші системи, щоб збивати балістичні ракети. F-16 також будуть важливими. Я думаю, що Україні потрібна багатошарова система протиповітряної оборони,
– наголосив Столтенберг.

Окрім того, на думку генсека Альянсу, до багатошарової системи захисту повинні входити радари та інші засоби відстеження, аби виявляти цілі, що наближаються.

Можна підсумувати, що, як стверджує Столтенберг, багатоцільові винищувачі F-16 стануть важливою, але не єдиною частиною протиповітряної оборони нашої держави.

Контекст

  • Данія, Нідерланди та Норвегія у серпні 2023 року оголосили про передачу нашій державі відповідних винищувачів. Однак про яку саме кількість літаків йдеться, достеменно невідомо.
  • Також невідомо, коли саме ці винищувачі прибудуть в нашу державу та будуть використовуватись на полі бою, зокрема, для ліквідації ворожих повітряних цілей.
  • Влітку українська влада заявляла, що це буде не скоріше, аніж через 7 місяців. Партнери ж говорили спершу про початок 2024 року в цьому контексті, хоча згодом почали лунати заяви, що це станеться наприкінці 2024-го.
  • Додамо, що не так давно міністр оборони Бельгії констатувала, що її держава готова передати Києву F-16, але з 2025 року.