Додаткові труднощі: в ISW розповіли про нюанс використання F-16 на війні в Україні

7 червня 2024, 15:01
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Деякі країни встановили обмеження на підготовку пілотів винищувачів F-16. Це створює труднощі, які можуть вплинути на здатність України ефективно використовувати ці літаки у майбутньому.

Загалом Україні потрібно 40 пілотів, що зможуть керувати F-16. Але союзники не зможуть навчити таку кількість персоналу.

Дивіться також Інтенсивність обстрілів зменшилась: що допоможе в підсиленні оборони прикордоння України

Україна матиме достатньо пілотів лише наприкінці 2025 року

Данія, Норвегія, Нідерланди та Бельгія планують відправити в Україну понад 60 літаків F-16 влітку 2024 року.

Водночас у ISW заявили, що навчальні заклади США, Данії та Румунії для пілотів F-16 зможуть навчати лише обмежену кількість українських пілотів. Так, у США планують навчити лише 12 осіб до кінця вересня 2024 року. У Данії – 8, але, як повідомляється, цей заклад закриється в листопаді 2024 року. А румунська навчальна база взагалі ще не працює.

А для повної ескадрильї з 20 літаків потрібно 40 пілотів.

Колишній чиновник Міністерства оборони заявив, що якщо поточні обмеження на підготовку збережуться, Україна матиме достатньо пілотів для повної ескадрильї лише наприкінці 2025 року,
– пише ISW.

А тому, на думку аналітиків, доки не буде необхідної кількості пілотів, українська армія не зможе використовувати всі надані Заходом літаки максимально ефективно.

Також деякі західні країни зазначили, що Україні буде дозволено використовувати F-16 для ударів у Росії, але "здатність України керувати F-16 поблизу російського кордону залежить від її здатності знищувати засоби ППО в Росії". Посилаючись на президента Зеленського, аналітики ISW зазначають, що Україні потрібно близько 120 – 130 винищувачів, щоб "досягти паритету в повітрі з Росією", але накладені Заходом обмеження, які забороняють Україні використовувати західну зброю по російських військових цілях, – це найбільша перевага Росії.

"Україна може висунути умови для того, щоб українська авіація діяла в повітряній зоні для підтримки українських наземних операцій, якщо вона зможе достатньою мірою знищити засоби ППО в Росії, використовуючи західні можливості для завдавання ударів великої дальності, отримати достатній кадровий склад пілотів, здатних керувати F-16, і отримати своєчасну доставку та достатню кількість планерів F-16", – підсумували аналітики ISW.

F-16 в Україні: останні новини

  • У п'ятницю, 7 червня, президент Зеленський прибув до Франції на переговори із Джо Байденом. Цілком, ймовірно, що вони обговорюватимуть пришвидшення навчання українських пілотів на F-16 та дозволу на ударів по російській території.
  • Тим часом українські військові уже мріють вдарити з F-16 по "Енгельсу". За словами військового експерта Романа Світана, Україні потрібні американські ракети AGM-158 JASSM з дальністю до 950 кілометрів. Ті шість F-16, які обіцяють передати нам влітку, можуть разом нести на борту 12 таких ракет.
  • До того ж днями у Нідерландах заявили, що вони не проти використання Україною винищувачів F-16 по території Росії для самозахисту. Там посилаються на право на самозахист країн, що закріплене в Статуті ООН. Дозвіл бити по Росії дала й Данія, зауваживши, що це не нова їхня позиція.
  • Додамо, що голова Міноборони Рустем Умєров розповів, що Україна очікує на західні винищувачі F-16 "дуже скоро", але водночас він зауважив, що значна частина допомоги надходить до нас із затримкою.