Про це 24 Каналу розповів політолог, партнер комунікаційної агенції Good Politics Максим Джигун, зауваживши, що, найімовірніше, буде низка протокольних зустрічей або ж неформальне особисте спілкування з лідерами деяких держав.

Дивіться також Нова Антанта і відкриття нового "Другого фронту": чому зустріч у Нормандії може стати історичною

Чого очікувати від візиту Зеленського до Франції

Як наголосив Джигун, завдання Зеленського не змінюється. Він буде працювати над посиленням підтримки України. Також зараз закликатиме лідерів іноземних держав таки долучитися до Саміту миру.

Вже була інформація, що цього тижня Зеленський зустрінеться із Байденом. Найімовірніше, вони обговорюватимуть пришвидшення навчання українських пілотів на F-16. Також можуть обговорюватися домовленості за безпековою угодою.

Не варто забувати і про дозвіл на удари по території Росії західною зброєю. Україна і надалі працюватиме, аби усі обмеження взагалі скасували.

Вже були тривожні сигнали щодо заборони ударів американською зброєю на глибину у 200-миль. Це десь 320 кілометрів. Україна хотіла б зламати ці заборони, аби отримати додаткові можливості. Хоча наявний дозвіл – це вже серйозний прогрес за результатами багатьох місяців переговорів та домовленостей,
– підкреслив Джигун.

Також цього тижня мають відбутися перемовини між Зеленським та Макроном. Тут є очікування, що президент Франції таки дозволить відправити до України контингент інструкторів, які навчатимуть українських військових. Є сподівання і на додаткову військову допомогу.

Макрон, який перебуває вже на другому терміні при владі, розуміє, що на нього не чекають активні виборчі кампанії. Він готовий до рішучіших заходів та ухваленню не надто популярних рішень, на які може тиснути опозиція. Нам дуже важливо тримати хороші дипломатичні відносини з країнами G7. Зокрема й з Францією. Важливо заручатися підтримкою і отримувати якнайбільше лобістів на міжнародних майданчиках,
– сказав Джигун.

Зеленський у Нормандії: коротко

  • 6 червня Володимир Зеленський прибув до Франції. Точні деталі візиту поки невідомі. Була інформація, що він підпише з Макроном дві угоди на 650 мільйонів євро. Там йдеться про кредити та гранти.
  • Під час урочистостей з нагоди 80-річчя висадки союзників Зеленський поспілкувався з ветераном Другої світової війни. Військовий заявив, що Зеленський – рятівник людей. Президент України заперечив це – і сказав, що справжній герой – перед ним.
  • Вже відомо, що Україна отримає від Франції нову військову допомогу. Нашій державі передадуть бойові літаки Mirage 2000.