Водночас Умєров наголосив, що близько половини вкрай необхідної іноземної військової допомоги надходить до нашої держави із затримкою. Зокрема, це також має свій вплив на ситуацію на фронті.

До теми Їхня мета – відкрити новий фронт: Умєров назвав кількість військ Росії біля кордону з Україною

Умєров розповів про ситуацію з F-16 для України

В інтерв'ю журналістам Reuters міністр оборони зазначив, що Україна вдячна за надані партнерами військову допомогу та зброю. Однак він наголосив, що лише половина обіцяних постачань надійшла вчасно, що, звісно, йшло на користь російським діям на фронті.

Він також сказав, що очікує, що винищувачі F-16 будуть доставлені, "сподіваюся, дуже, дуже скоро". На запитання, скільки Київ очікує отримати літаків від партнерів, він сказав, що "нам потрібно стільки, скільки ми можемо отримати".

На цьому етапі ми зосереджені на навчанні нашого персоналу і пілотів. Ми зосереджені на інфраструктурі, на залученні команд з експлуатації та технічного обслуговування, і ми працюємо над модернізацією або залученням нових платформ,
– пояснив Умєров.

Міністр оборони України також наголосив, що час надзвичайно важливий, і щоб відбити атаки, нашій державі потрібно мати всі постачання вчасно.

Бельгія має передати 30 винищувачів F-16 Україні

  • Міністерка закордонних справ Бельгії Хаджі Лабіб 28 травня повідомила, що її країна зобов'язалася поставити Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року. Очікується, що перша партія літаків буде передана до кінця 2024 року.
  • Водночас прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо наголосив, що літаки F-16, які надаються Україні, можуть бути використані лише на території нашої країни. Це обмеження, за словами бельгійського лідера, прописане в угоді про безпеку, яка була підписана між Україною та Бельгією.
  • Під час свого візиту в Бельгію президент Володимир Зеленський відвідав військову базу "Мелсбрук", де проходять навчання українські військовослужбовці. Там український очільник оглянув винищувачі, які Бельгія має передати України, щоб допомогти захистити українців від атак Росії й покращити ситуацію для наших військових на фронті.