Це зобов'язання оформлене у двосторонній угоді про безпеку, яку підписали 28 травня у Брюсселі під час візиту президента України Володимира Зеленського. Про це заявила міністерка закордонних справ Бельгії Хаджі Лабіб.

Дивіться також Поки не повертатимуться: у Повітряних силах розповіли про пілотів, що закінчили навчання на F-16

Що відомо про F-16 від Бельгії

Бельгія оголосила про намір поставити Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року. За словами Лабіб, перші літаки мають прибути до кінця цього року.

Це зобов'язання буде офіційно закріплено в угоді, яку підписали у Брюсселі під час візиту президента України Володимира Зеленського.

Міністерство оборони Бельгії також планує забезпечити Україну боєприпасами зі своїх складів для озброєння F-16.

Пані Лабіб наголосила, що підтримка Києва є критично важливою для зупинки Володимира Путіна та забезпечення безпеки європейських країн, включаючи Бельгію. Вона підкреслила, що якщо не зупинити агресію, російські танки можуть одного дня опинитися в Брюсселі.

У спільній заяві до ЗМІ прем’єр-міністра Бельгії Александра Де Кроо підтвердив інформацію про передачу F-16 для України "ще до закінчення цього року". Він додав, що після першої передачі його країна буде докладати максимум зусиль, щоб передати решту.

Прем'єр зауважив, що Бельгія також є членом коаліції F-16 і їхні літаки використовуються для навчання українських пілотів.

Той факт, що ми можемо уже цього року свої літаки надати і в наступні роки, це дуже важливий сигнал, щоб чітко заявити "Україна буде мати повноцінну повітряну можливість з цих винищувачів цього року і в наступні". Наша мета надати такі спроможності, самі літаки, а також навчання та обслуговування,
– зазначив Александр Де Кроо.

Зеленський подякував за ухвалене рішення Брюсселя. За словами президента, це зробить позицію України сильнішою.

F-16 для України: останні новини

  • Нідерланди пообіцяли передати Україні 24 літаки F-16. Десять українських військових спеціалістів уже пройшли навчання з обслуговування цих літаків у Нідерландах.
  • Також відомо, що перша група українських пілотів успішно завершила навчання на американських винищувачах F-16 на військовій базі в США.
  • Водночас західні ЗМІ повідомляють, що Україна може отримати досить старі винищувачі, оскільки не йдеться про передачу найбільш новітньої зброї. Різні країни вже зобов'язалися допомогти українським Повітряним силам, тому F-16 можуть бути різних модифікацій.