У фокусі – Україна: у Женеві відбулися переговори Блінкена і Лаврова

21 січня 2022, 13:39
Читать новость на русском

У Женеві 21 січня завершилися переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС Росії Сергія Лаврова. Зустріч тривала 1,5 години.

За підсумками переговорів Блінкен та Лавров планують дати роздільні пресконференції. 

Важливо США вважатимуть вторгненням в Україну будь-який перетин кордону російськими військами, – Байден

Як відомо, зустріч присвячена російським пропозиціям щодо гарантій безпеки. Опісля переговорів дипломати дадуть 2 окремі пресконференції. Вони заплановані на 16:00 за київським часом.

Що сказав Ентоні Блінкен

Держсекретар США зауважив, що переговори в Женеві із Сергієм Лавровим є частиною зусиль, що продовжуються, з деескалації напруженості і запобігання подальшій російській агресії проти України. Він додав, що Штати налаштовані розв'язувати проблеми з Росією мирним шляхом, але не чекають більших результатів від переговорів.

Ми не очікуємо, що зможемо вирішити всі наші протиріччя сьогодні, але ми зможемо намітити шлях дипломатії та діалогу,
– сказав голова Держдепартаменту.

Водночас Блінкен попередив, що у разі ескалації конфлікту на Донбасі Росія отримає жорстку відповідь.

Початок перемовин Блінкена і Лаврова: дивіться відео

Відповідь Лаврова

Російський міністр закордонних справ відповів, що "проривів" Росія теж не чекає, однак хоче почути конкретні відповіді на пропозиції Москви.

"Пропозиції гранично конкретні. Очікуємо на такі ж конкретні відповіді щодо тих зобов'язань, які були ухвалені на найвищому рівні у межах ОБСЄ з проблем неподільності та безпеки. Щоб жодна країна не зміцнювала свою безпеку коштом безпеки будь-якої іншої країни. Мені дуже цікаво почути, як США трактують ці свої зобов'язання", – заявив Лавров.

Цікаво Навіщо чекати ескалації, – Зеленський виступає за негайне введення санкції проти Росії

Зауважимо, що Блінкен прибув у Німеччину після візиту в Україну. Держсекретар США прибув в Україну 19 січня 2021 року. За словами самого голови Держдепу, його попросив здійснити візит президент Джо Байден.

У Києві Блінкен зустрівся з главою МЗС Дмитром Кулебою та президентом Володимиром Зеленським. З главою України держсекретар обговорив безпекову ситуацію, а такою посилення співпраці у сфері оборони.