Відключення російського газу може спричинити економічну кризу та інфляцію в Європі, – дослідник
росія використовує свої енергоресурси для ведення "гібридних війн" проти країн ЄС. У кремлі прагнуть спричинити в Євросоюзі економічну кризу й заблокувати допомогу Україні.
Через шантаж росії ціна на газ для країн Євросоюзу зросла у 4 рази, й у москві сподіваються збільшити свій тиск. Про це 24 каналу розповів професор, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця.
Зверніть увагу Україна готова до повного припинення транзиту російського газу взимку, але є ризики
"Керований хаос"
Експерт переконаний, що у кремлі підготували план для ЄС, згідно з яким москва через газові відключення хоче деморалізувати суспільства країн Євросоюзу й створити "керований хаос".
Такі відключення можуть спричинити не тільки енергетичну, але й економічну кризу, оскільки припинення енергопостачання призведе до збільшення ціни на російський газ, яка вже і так збільшилася у 4 рази. Якщо торік за 52 мільярди кубів Європа платила 14 мільярдів, то тепер – 58 мільярдів,
– пояснив фахівець.
За його словами, це призведе до великого тиску на всю фінансову систему ЄС і зростання інфляції. Водночас він констатує, що Європейський Союз вже готується вже до таких випробувань, розробляючи плани енергоощадження та диверсифікації енергоресурсів.
"Це стратегія "керованого хаосу". Один із засобів такої стратегії – це "енергетичний голод" для Європи, оскільки інших більш потужних засобів у росії немає. Стратегія є способом реалізації "гібридної війни", інструменти реалізації якої ми бачили щодо України, включно з ескалацією бойових дій", – додав науковець.
Перепелиця вказав, що сьогодні кремль не готовий до бойових дій проти Європи, тому там роблять ставку підсилення енергетичної залежності ЄС.
Радимо Новий "сюрприз" від Угорщини: наскільки країна збільшить обсяги постачання газу з росії
кремль хоче створити хаос у Європі: дивіться відео
Геополітичний шантаж
Фахівець зауважив, що для ЄС ситуація буде складною ще й з огляду на обмежені запаси енергоресурсів у сховищах.
Якщо ми подивимось на газосховища в тій же Німеччині, яка заповнила їх на понад половину, то все одно, за підрахунками німецьких експертів, цього газу вистачить всього на 2,5 місяці. Звісно, що тут велику роль може зіграти погода – якою буде зима: теплою, чи холодною, але з усім тим, це дуже серйозне випробування для ЄС,
– пояснив експерт.
Він додав, що хоча ключовою у цій ситуації буде економічна тематика, під нею видніються геополітичні інтереси путіна щодо України. Зокрема, москва вимагатиме від ЄС відмовитись від підтримки України, постачання зброї, а також надання фінансової допомоги.
Читайте також Буде дуже холодно, — експерт про опалювальний сезон в Україні
Газовий шантаж росії: останні новини
- Внаслідок російського вторгнення в Україну та запровадження санкцій щодо країни-агресорки, Європа зіткнулася зі скороченням поставок російських енергоносіїв. москва таким чином намагається шантажувати ЄС. Тому ціна блакитного палива стрімко зростає. Наприклад, 25 серпня вона сягнула 315,105 євро за мегават-годину – це понад 3300 доларів за тисячу кубометрів газу.
- Наприкінці серпня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що газові сховища ЄС вдалося заповнити достроково. Водночас стало відомо, що російський "газпром" повністю зупинив постачання газу в Європу газопроводом "північний потік".
- Також "газпром" повідомив про скорочення поставок газу в Францію після заклику прем’єр-міністра Франції Елізабет Борн про скорочення підприємствами споживання енергії.
Вас також може зацікавити – як путін спекулює Іраном: дивіться відео