Ці візи дуже обмежені, – політолог про участь російських дипломатів у Генасамблеї ООН

15 вересня 2022, 17:22
Читать новость на русском

Міністр закордонних справ росії сєргєй лавров отримав візу на поїздку до Нью-Йорку на Генасамблею ООН. Однак ця віза дуже обмежена, й такі візи отримують навіть африканські диктатори, представники країн, які офіційно не визнані спонсорами тероризму.

Про це 24 каналу розповів політолог Тарас Семенюк. Це буде 77 Генасамблея ООН, росіяни будуть присутні.

Важливо 77 сесія Генасамблеї ООН відкрилася в Нью-Йорку: про що говоритимуть упродовж року

Візи дуже обмежені

Семенюк зазначив, що є спеціальні візи, які дозволяють відвідати лише Нью-Йорк, взяти участь у Генасамблеї ООН. Ці візи не дозволяють поїздок в інші американські міста. Саме такі візи отримала російська делегація.

Такі візи отримують і диктатори африканських країн. Тобто, це особлива процедура, яка працює суто на Генасамблею ООН,
– зауважив політолог.

Лавров використає ООН як майданчик для провокацій

Він продовжив, що лавров обов'язково поїде і використає ООН як майданчик для пропаганди, яку росія вже підготувала. Очевидно, що в кулуарах будуть говорити про війну, і, можливо, під час самої Генасамблеї будуть певні демарші.

"Коли лавров почне виступати, то цивілізовані країни мали б залишити Генасамблею ООН. Це був би правильний крок солідарності з нашою державою", – наголосив Семенюк.

Політолог додав, що слухати лаврова – огидно. Він представник країни, яка:

  • розв'язала війну проти незалежної держави;
  • окупувала незаконно території;
  • порушила всі правила, основоположником яких є Генасамблея ООН.

Ті, хто залишиться в залі, це будуть приховані союзники або країни, які називають себе нейтральними щодо війни росії з Україною,
– підкреслив він.

Візу лаврову не могли не дати

Семенюк розказав, що цю візу лаврову не могли не дати. Зокрема й через те, що росія офіційно не визнана спонсором тероризму.

"Дискусії щодо цього питання тривають. Я розумію аргументи сторін, які виступають "за" і які виступають "проти". Вони цілком логічні", – зазначив політолог.

Він зауважив, що аргументи тих, хто "проти" доволі зрозумілі. Вони не хочуть обрубувати всі дипломатичні зв'язки і так ставити під загрозу країни, які мають якусь економічну й торговельну співпрацю з росією. Яскравий приклад – Казахстан, який ключові угоди буде узгоджувати з США, а не з росією. Однак має зв'язки і з москвою.

Тоді проти нього теж треба застосувати так звані перехресні санкції, оскільки країна співдіє з державою-спонсором тероризму,
– підсумував Семенюк.

Семенюк про участь російських дипломатів у Генасамблеї ООН: дивіться відео

ООН і війна в Україні: останні новини