Главі МЗС Греції довелось зустрічатися з Кулебою у київському укритті: відео
Переговори міністрів закордонних справ України і Греції перервала повітряна тривога, тож дипломатам довелось продовжити їх у бомбосховищі.
Зауважимо, що повітряну тривогу в Києві оголосили о 12.49, під час неї над столицею збили кілька російських ракет, вона тривала 3,5 години.
Увага Премію Сахарова присудили Зеленському та хороброму народу України
Грецький міністр не скасував свій візит попри ризики
За словами Кулеби, глава МЗС Греції Нікос Дендіас міг скасувати цей візит, пославшись на складну ситуацію з безпекою, але він приїхав, і це "не просто акт сміливості, а жест дуже сильної підтримки України у цю важку хвилину".
Ми почали наші переговори у форматі тет-а-тет у нашому кабінеті в міністерстві закордонних справ, але переговори були перервані повітряною тривогою, і ми були змушені спуститися сюди, в укриття,
– зазначив Кулеба.
"І приїзд Нікоса у таких важких умовах, і продовження наших переговорів у бомбосховищі – це дуже чіткий сигнал, що ніщо і ніхто не зламає ані Україну, ані її партнерів у підтримці України", – додав міністр.
Він також подякував Греції за надану допомогу, зокрема за передане країною озброєння. Зокрема, глава МЗС повідомив про початок передачі Україні грецьких БМП-1.
Пресконференція міністрів Греції та України пройшла в укритті: відео
Греція вкотре запевнила у цілковитій підтримці українського народу
Своєю чергою грецький міністр зазначив, що Греція засуджує напади Росії на мирне населення України. Він зазначив, що уже двічі відвідував Одесу під час війни.
Ці напади є воєнними злочинами, цей мій візит є уже третім з початком повномасштабного вторгнення Росії. Двічі я був в Одесі. Мій візит є символічним, ним я хочу висловити повну солідарність грецького народу – українському народові,
– зазначив міністр МЗС Греції.
Він наголосив, що повага до територіальної цілісності та суверенітету є священною для Греції.
У твітері Нікос Дендіас зазначив, що у ході зустрічей обговорили російське вторгнення в Україну, а також питання парламентської дипломатії, євроінтеграції, греко-українських відносин та грецької діаспори в Україні.
Як Греція допомагає Україні
- Греція та Німеччина погодили схему "кругового обміну", згідно з якою грецька сторона передасть Україні 40 радянських бойових машин піхоти БМП-1.
- З 27 червня Греція зупинила прийом документів на візи для росіян. Мовиться, що це – на невизначений термін.
- Крім того, вперше за 22 роки Греція розпочне розвідку вітчизняних родовищ природного газу, щоб позбутись енергетичної залежності від Росії. Країна до 2023 року повинна дізнатись, чи є у неї запаси газу, які вона може використовувати.
Варте уваги – Греція відправила в Україну радянські БМП: дивіться відео