Головний офіс "Приватбанку" обшукали силовики зі зброєю: деталі
До головного офісу "Приватбанку" в Дніпрі прийшли з силовики зі зброєю, які провели там обшуки. Вони пов'язані з одним із договорів, що раніше був укладений банком.
Обшуки проводили співробітники Соборного відділення поліції Дніпра, розповіли "Liga.net" у пресслужбі фінустанови. Наразі силовики покинули приміщення банку.
Важливо: Суд зобов'язав "Приватбанк" виплатити Коломойському 25 мільйонів
Речник "Приватбанку" Олег Серга зауважив, що обшук пов'язаний з одним із договорів банку. Проте, силовики не вилучали з офісу документи та техніку.
За словами працівників банку, це скоріше був не обшук, а "візит" співробітників поліції з автоматами. Через це фінустанова готує заяву до правоохоронних органів.
Інвестиційний банкір Сергій Фурса пов'язав ці обшуки у банку із зустріччю Президента України Володимира Зеленського з колишнім власником "Приватбанку" Ігорем Коломойським, яка пройшла ввечері 10 вересня. Вони обговорили питання ведення бізнесу в Україні та енергетичну сферу.
"А ви говорите українська держава неповоротка. Тільки вчора президент зустрівся з Коломойським, а вже сьогодні поліція прийшла з обшуками в державний Приватбанк. Можуть, коли хочуть. Захист бізнесу по-українськи. Держава, як може, намагається захистити українського підприємця від судового свавілля в Лондоні і США", – написав Фурса.
Чому Україна націоналізувала "Приватбанк"?"Приватбанк" був і є найбільшим банком в Україні за обсягом активів. Після того, як у банківській системі країни сталася криза, уряд 18 грудня 2016 року визнав його несплатоспроможним і ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Тоді у нього додатково "закачали" 8,5 мільярда гривень.
Кабмін тоді послався на пропозицію Національного банку і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Після націоналізації "Приватбанку" обоє втратили свої акції та назвали націоналізацію незаконною.
Банки, в яких тримають гроші українці / інфографіка 24 каналу