Гончарук озвучив підсумки роботи Кабміну під його керівництвом
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку та озвучив головні підсумки роботи Кабінету міністрів під його керівництвом. Серед основних досягнень – підписання газового контракту з Росією, зниження цін на тепло та перемовини з МВФ.
Гончарук 17 січня повідомив, що написав заяву про відставку та передав її на розгляд президенту Володимиру Зеленському. Сталося це на фоні скандалу з прослушкою прем'єра, де він разом з членами Кабміну та НБУ обговорювали економічну ситуацію в країні.
Важливо: Гончарук анонсував важливі зміни для України у 2020 році
Глава уряду відзначив, що останні 4 місяці команда Зеленського багато працювала над змінами в Україні. За цей час уряду "багато чого вдалося" зробити.
Що зробив уряд Гончарука за 4 місяці:
- Підготував газотранспортну систему України до переходу на європейські правила. Це дозволило підписати новий транзитний договір між "Нафтогазом" і російським "Газпромом" та знизити платіжку за опалення для більшості українців до 30%.
- Перезавантажив топ-керівництво органів державної влади.
- Успішно провів перемовини з Міжнародним валютним фондом та досяг домовленості про угоду на робочому рівні.
Все це дозволило Україні значно покращити свої позиції в міжнародних рейтингах і вдвічі зменшити вартість гривневих запозичень. З 18% до 9%,
– наголосив прем'єр.
Дізнайтеся більше: Гончарук уперше відреагував на резонансні зливи розмов за його участю
Наприкінці 2019 року Гончарук відзначав, що його уряд працює над тим, аби українці відчули зміни не через 3-5 років, а зараз.
Інші підсумки роботи уряду в 2019 році:
- "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" 2,9 мільярдів доларів компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу.
- Схвалено програму медичних гарантій, що гарантуватиме українцям безкоштовну допомогу при пологах, лікуванні інсульту, інфаркту тощо. На це уряд передбачив 72 мільярди гривень.
- Удвічі збільшено фінансування урядової програми "Доступні ліки". До пакету додали інсулін. Загалом у 2020 році на це виділять 3,3 мільярда гривень.
- Відкрито 45 навчально-практичних центрів з новим обладнанням та технікою для учнів.
- Виділено окремий бюджет на програму "Спроможна школа для кращих результатів".
- У Держбюджеті на 2020 рік передбачено доплату молодим вчителям зі стажем до 10 років – вони отримають по 21 тисячі гривень.
- Підписано меморандум із мобільними операторами. Це дозволить українцям мати якісний та доступний інтернет, особливо, в сільській місцевості.
- Запускається програма дешевих кредитів для відкриття малого та мікробізнесу. Для цього розпочали прийом заявок на 5%, 7%, 9%. Сама програма стартує з 1 лютого 2020 року.
- Розпочато земельну реформу. Уряд розробив програму дешевих кредитів для українських фермерів на купівлю землі.
- Запущено процес приватизації збиткових нестратегічних підприємств. Це принесе держбюджету близько 12 додаткових мільярдів доларів.
- Оновлено керівництво найтоксичніших владних структур – Митної служби, податкової, Держгеокадастру, Держгеонадра, Укравтодору та інших.
- Запустили Нову митницю. Вона має перекрити потоки контрабанди в Україну.
- Посилили захист прав власності – відкрили Офіс протидії рейдерству. Спростили процедуру розгляду скарг у сфері держреєстрації та зменшили термін прийняття рішень щодо окремих категорій справ до 24 годин.
- Уряд бореться з тіньовими ринками – по Україні вже закрили понад 5300 гральних закладів та 403 нелегальні заправки.
- Держгеокадастр розпочав наповнення Публічної кадастрової карти новими шарами. Зокрема, додано окремі інформаційні шари "Незареєстровані території", "Ліси", "Природно-заповідний фонд".
- Держпослуги переводять в онлайн: запустили Е-кабінет забудовника, єдиний транспортний портал і тестується додаток Дія (там доступні е-техпаспорт і е-посвідчення водія).