Олексій Гончарук у фейсбуці написав, що він прийшов на посаду, аби виконувати програму президента.

Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до президента, я написав заяву про відставку та передав її президенту з правом внесення в Парламент,
– заявив Гончарук.

Раніше: У мережу злили неоднозначну розмову Гончарука з керівництвом НБУ і главою Мінфіну: відео

Глава Кабміну написав, що його команда – "команда порядних людей", а також запевнив, що на "топ-рівні в уряді корупції немає".

Гончарук наголосив, що за кілька місяців досить складно знищити кримінальні схеми, але потрібно не зупинятися. Політик нагадав про злиті записи прослушки у його кабінеті. Він наголосив, що все відео "змонтоване з фрагментів записів нарад в уряді".

Їх зміст штучно створює уявлення, ніби я і моя команда – не поважаємо президента, який є нашим політичним лідером. Багатьом групам впливу, які прагнуть отримати доступ до фінансових потоків вигідно, щоб так виглядало. Але це не правда,
– написав політик.

За словами Гончарука, він написав заяву про відставку саме для того, аби забрати будь-які сумніви "нашої поваги та довіри до президента".

Важливо! Згідно зі статтею 115 Конституції України прем'єр має подати заяву про відставку в парламент, а не президенту.

Гончарук вирішив написати заяву про відставку: дивіться відео

Реакція Офісу Президента

В Офісі Президента уже відреагували на заяву глави Кабміну Олексія Гончарука. У пресслужбі повідомили, що Зеленський розгляне заяву і про результати повідомлять окремо.

Важливо! Володимир Зеленський заявляв, що усі члени його команди (Кабмін та Офіс Президента) перед тим, як вступити на ту чи іншу посаду написали заяви про відставку. Президент може підписати заяву у будь-яку хвилину, якщо вважатиме, що політик не справляється зі своїми обов'язками.

Скандал із "прослушкою Гончарука": що треба знати

15 січня у мережу злили неоднозначну розмову нібито Олексія Гончарука з керівництвом НБУ і главою Мінфіну. В оприлюдненому записі фігуранти нібито виробляли пояснення для президента Зеленського про причини зміцнення курсу гривні.

Важливо: "Слуги народу" звернулися до СБУ через прослушку Гончарука

При цьому під час розмови "Гончарук" сказав, що у Зеленського "дуже примітивне розуміння економічних процесів" (і одразу уточнив, що "примітивне" – означає "просте"). Сам Гончарук також говорить про те, що він "повний профан" в економіці.

У Кабінеті міністрів спершу спростували інформацію про те, що Гончарук після оприлюднення цих записів написав заяву про звільнення, а перший заступник голови парламентської фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко наголосив, що для відставки Гончарука немає підстав.

Зверніть увагу! Одним із перших опублікував відео у фейсбуці Олександ Дубінський. Він та нардеп Максим Бужанський останнім часом критикують Кабмін у соцмережах.

Що каже про це Дубінський: Дубінський відповів, чи він злив запис прослушки Гончарука у соцмережі