Чи готові білоруси воювати проти України: у Тихановської оцінили загрозу наступу

21 жовтня 2022, 16:11
Читать новость на русском

Все більше зростає ризик повторного наступу на Україну зі сторони Білорусі. При цьому можуть бути різні форми дій Лукашенка у війні.

Про це в ефірі 24 каналу розповів голова об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Валерій Ковалевський. За його словами може бути форма, коли білоруська земля та інфраструктура використовуються для атаки України російськими військами. 

Цікаво Лукашенку показали білоруські безпілотники: чи планують їх застосовувати в Україні

Валерій Ковалевський зазначив, що також може бути ескалація режиму Лукашенка, а саме наказ білоруським військовим зайти на територію України й безпосередньо взяти участь в бойових діях.

На думку Ковалевського, є ознаки того, що Росія знову буде заходити в Україну збоку Білорусі:

  • Накопичення сил та техніки.
  • Розгортання військового угрупування Білорусі та Росії.
  • Відбувається прихована мобілізація.
  • Починають перевіряти деяку військову інфраструктуру в самій Білорусі, а також бомбосховища.
  • Чиновники КДБ та Ради безпеки їздять по підприємствах й розповідають про те, що збоку України йдуть погрози. А також, що треба готуватися, адже будуть провокації та диверсії на території Білорусі.

"Усе це в сумі виглядає, як певний рух до певної мети", – підсумував Валерій Ковалевський.

Він зазначив, що це може бути певна спроба демонстрації сили, психологічний тиск на українців, спроба відтягнути частину українських військ від основного фронту. Проте дуже часто в таких процесах є пункт "кнопка неповернення", – коли заходить все настільки далеко, що вже не можна зупинитися.

Це насправді вже створює таку тривожну атмосферу, що Білорусь, попри рішення чи вибір Лукашенка, може бути втягнута у війну,
– розповів Валерій Ковалевський.

За його словами, у самого білоруського війська мотивація практично відсутня. Адже вони відображають намір суспільства, який антивоєнний.

"Все ж таки в нас більш монолітне суспільство, ніж в Росії. Більш компактна країна, менше національного різноманіття. Тому можна з впевненістю казати, що білоруські збройні сили також мають антивоєнні настрої й не хочуть воювати. Розуміють, що це війна за чужі інтереси ще й проти тої країни, яка ніяк не погрожувала", – акцентував Ковалевський.

Дивіться відео про події в Білорусі:

Що робити білоруським військам

Голова об’єднаного перехідного кабінету порадив відмовлялися від мобілізації та від того, щоб їхати у військові частини. Адже, коли починається сама військова операція, то події можуть розвиватися зовсім не так, як хотілося б. Наприклад, можуть бути загороджувальні загони із силовиками, які вже визнані антинародними й можуть робити злочинні дії.

"Ситуація може розвиватися й за таким сценарієм, що білоруси перейдуть українську межу й зроблять відповідний вибір – скласти зброю й перейти на бік України, а не воювати за інтереси своїх ворогів. Тому що Росія ворог Білорусії", – додав Ковалевський.

Останні новини з Білорусі

  • У Збройних Силах України закликають білорусів не вступати у війну Росії проти нашої країни. ЗСУ звернулися до білоруського народу з проханням не виконувати злочинні накази, які готується віддати самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.
  • Кремлівський диктатор Владімір Путін у відчаї від невдачі війни проти України знову створює напругу на Півночі. У Білорусь фіксують перекидання техніки з новими тактичним знаком.