"Наближаємося до піку": в ДТЕК заявили, що відключення світла збільшуватимуться

27 червня 2024, 10:50
Читать новость на русском

Джерело:

"РБК-Україна"

Влітку Україна наближається до піку споживання електроенергії. Через це найближчим часом обсяги відключень світла можуть збільшитись.

На обмеження для споживачів вплинув, зокрема, масований обстріл об'єктів енергетики 22 червня. Про ситуацію в енергосистемі України розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Читайте також Україні не вистачає ракет ППО, щоб прикрити відремонтовані енергооб'єкти, – ДТЕК

Як далі відключатимуть світло

В останню декаду червня відключення світла в Україні суттєво збільшились. Для цього є кілька причин: навантаження на енергосистему збільшується через обстріли, ремонт енергоблоків АЕС та спекотну погоду. 

Однак у ДТЕК попередили українців, що це не межа.

Ми наближаємося до літнього піку. Пік у нас – липень і серпень. Причина – велике споживання через кондиціонери. Генерація не збільшується, а зменшується через обстріли, і проміжки між подачею світла в будинках, на жаль, збільшуватимуться,
– пояснив Сахарук.

Зверніть увагу! Про графіки відключення світла та ситуацію з електроенергією оперативно розповідаємо в нашому телеграм-каналі. Підписуйтеся, щоб дізнаватися про все першими.

В ДТЕК розповіли про масштаби руйнувань енергооб'єктів

Компанія ДТЕК втратила 90% своїх генерувальних потужностей через російські обстріли. Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук заявив, що всі наявні кошти у розмірі 4 мільярдів гривень спрямовуються на відновлення, але цього недостатньо. Він додав, що загальний обсяг руйнувань оцінюється в 14 – 18 мільярдів гривень.

Наразі триває активний процес відновлення теплоелектростанцій, пошкоджених внаслідок обстрілів. За словами Сахарука, найближчі два місяці будуть присвячені ремонтам в енергетиці, зокрема, плановим ремонтам енергоблоків атомних електростанцій та відновленню теплових і гідроелектростанцій.

Він також підкреслив, що ситуація в енергосистемі залишається дуже складною, особливо у прифронтових регіонах, де енергетичні об'єкти перебувають під постійними обстрілами. Це створює додаткові виклики для відновлення та стабілізації енергетичної системи країни.

Додамо, що раніше в ДТЕК повідомляли про те, що Україні не вистачає ракет ППО для захисту відремонтованих енергооб'єктів. Там додали, що на кожну ракету ППО, яка зараз є в Україні, в окупантів, ймовірно, по 5 – 6 ракет.