Китай зламав базу даних Міноборони Британії, – Sky News
Джерело:
Sky NewsКитай 7 травня зламав базу даних Міноборони Великої Британії. Хакери атакували систему нарахування заробітної плати військовослужбовцям.
Міністерство оборони переконує, що всі кошти військовим будуть виплачені вчасно. Водночас структура розпочала перевірку інциденту.
Дивіться також Росія та Китай перетворюють космос на сміттєзвалище: чим це загрожує і як із цим боротись
Атака на Міноборони Британії
Депутати британського парламенту 7 травня повідомили про масовий витік даних, пов'язаних з Міністерством оборони. Хакерська атака була спрямована на військовослужбовців Британії. Кібератаці піддалася система нарахування заробітної плати нинішнім військовослужбовцям і деяким ветеранам. Хакери отримали доступ до імен та банківських реквізитів.
Повідомляється, що за хакерською атакою, ймовірно, стоїть Китай.
Очікується, що міністр оборони Грант Шеппс невдовзі виступить із заявою, у якій повідомить про "багатоточковий план" щодо захисту постраждалих військовослужбовців. Водночас Міноборони Британії сподівається, що військові не будуть стурбовані власною безпекою. Їм нададуть необхідну допомогу.
З ладу було виведено систему підрядника, що не підключена до основних комп'ютерних систем Міністерства оборони Британії.
У цей час був візит Сі до Європи
- 5 травня китайський лідер Сі Цзіньпін прибув до Франції з офіційним візитом. Це сталося вперше з 2019 року. Саме у цій країні глава Піднебесної розпочав своє європейське турне різними країнами.
- Сам Сі зазначив, що приїхав з "трьома посланнями". Під час візиту він обговорив з Еммануелем Макроном торговельні та дипломатичні відносини, а також способи закінчення війни в Україні.
- Китайський президент переконував, що міжнародні відносини мають регулюватися "взаємною повагою до суверенітету і територіальної цілісності, взаємним ненападом, взаємним невтручанням у внутрішні справи, рівністю і взаємною вигодою, мирним співіснуванням".
- Водночас Сі Цзіньпін висловив готовність "попросити всіх зацікавлених сторін про олімпійське перемир'я під час майбутніх ігор". Йдеться про можливість перемир'я в Україні, Секторі Гази та Судані на час Олімпійських ігор в Парижі.
- Також Китай зобов'язався не продавати Росії будь-яку зброю.