Хоче повернути ініціативу: Bloomberg розкрили мету розмови Сі Цзіньпіна із Зеленським

26 квітня 2023, 20:18
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

Президент Китаю вперше поспілкувався з українським лідером після початку повномасштабного вторгнення Росії. ЗМІ кажуть, що у такий спосіб Сі Цзіньпін хоче згладити гострі кути після інциденту з китайським послом.

Українські офіційні особи заявили, що майже годинна розмова була "важливим діалогом". Відомо, що під час неї президент Китаю запропонував своє бачення завершення війни.

Дивіться також Пряма комунікація з Китаєм: чим важлива розмова Зеленського із Сі Цзіньпіном

Що запропонував Сі Зеленському

Сі Цзіньпін заявив Володимиру Зеленському, що єдиний спосіб досягти миру для України – це переговори з Росією. Ці переговори підкреслюють зусилля Пекіна позиціонувати себе як нейтрального посередника, оскільки війна, яку веде президент Росії Владімір Путін, триває вже понад рік.

Однак наполягання Сі на припиненні вогню з боку ЗСУ закріпило б перемогу Росії, тоді як Україна готується до контрнаступу, спрямованого на відвоювання окупованої частини своєї території.

Значення розмови Сі Цзіньпіна

Ця розмова може розглядатися як спроба Сі перехопити ініціативу після того, як минулого тижня посол Китаю у Франції викликав обурення, поставивши під сумнів незалежність України та інших пострадянських держав.

Навіть попри те, що Китай намагається загасити пожежу, яку ці коментарі викликали у більшій частині Європи, ці зауваження зашкодили зусиллям Сі зобразити Китай нейтральною стороною, яка допомагає закінчити війну.

Цікаво! Сполучені Штати привітали розмову Зеленського та Сі. Про це заявив координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі. За його словами, відповідні висновки робити поки що не потрібно. Наразі зарано говорити про те, чи зможуть переговори між китайським лідером та українським президентом призвести до мирної пропозиції.

Що Україна каже про розмову Зеленського з китайським лідером

Володимир Зеленський розповів, що під час розмови з Сі Цзіньпінем лідери країн також обговорили шляхи зміцнення українсько-китайського партнерства. Він наголосив, що до повномасштабної фази війни Росії Китай займав важливе місце серед торгівельних партнерів України.

Окрім того, лідери обмінялися думками щодо "мирного плану" Китаю та української "формули миру". Позиції України та Китаю збіглися щодо невикористання ядерної зброї та її нерозповсюдження. Ба більше, у Пекіні погодилися, що не можна брати у заручники ядерні об'єкти.