Якщо Китай досі дотримується російських наративів щодо оцінки російсько-української війни, то ця розмова була не більш ніж представленням нового українського посла. Про це 24 Каналу розповів політолог Олександр Антонюк.

Дивіться також "Мирний план" КНР та формула миру України: про що спілкувалися Зеленський та Сі

У нас різне бачення цієї війни

Він відзначив важливість першої прямої комунікації між лідерами України та Китаю, але висловив припущення, що розмова мала радше технічний характер і не привела до якихось глобальних змін у політиці Китаю

"У наших країн різні погляди та думки щодо цієї війни. Нейтралітет Китаю лише посилює позиції Росії. Стратегічних та проривних тез у цій розмові не було. Це була скоріше розмова ввічливості", – зазначив Антонюк.

Він вважає, що розмова відбулась одразу після того, як Китай невдало намагався оцінити реакцію Заходу на скандальне висловлювання свого посла у Франції.

"Саме після цієї заяви й відбувся телефонний дзвінок, але в планах Китаю точно не має завдання відновлення історичної справедливості. Вони її оцінюють з ракурсу, як її оцінює Росія", – наголосив Антонюк.

Перша розмова Зеленського та Сі Цзіньпіна

  • У середу 26 квітня відбулась перша розмова президента України з лідером КНР. Володимир Зеленський повідомив, що розмова була тривалою та змістовною.
  • На розмову лідерів держав відреагували й у Білому домі. Там привітали такий діалог, однак зазначили, що відповідні висновки робити поки що зарано.
  • В МЗС Росії також відреагували на розмову лідерів обох країн. Представниця міністерства Марія Захарова заявила про готовність Китаю докладати зусиль для налагодження переговорів. Однак Україна нібито демонструє неприйняття будь-яких здорових ініціатив, спрямованих на врегулювання.